Bezpieczny transport towarów na Ukrainę

Bezpieczny transport towarów na Ukrainę

Wysyłka na Ukrainę jako do kraju nienależącego do Unii Europejskiej może sprawiać pewne trudności, ze względu na kontrole celne i obostrzenia związane z zawartością przesyłki. Ponadto nie wszystkie firmy kurierskie podejmują się dostarczania towarów na Ukrainę. Dlatego warto rozpocząć współpracę z operatorem logistycznym, który dysponuje wieloma możliwościami transportu na Ukrainę.
Przesyłki kurierskie nadawane przez osoby prywatne

Osoby wysyłające na Ukrainę przesyłki do krewnych lub przyjaciół muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jeśli chcą uniknąć dodatkowych opłat oraz odprawy celnej. Bezpiecznie i bezproblemowo można wysyłać przesyłki, których wartość nie przekracza 100 EURO, natomiast wymiary nie są większe niż 274 cm (długość), 400 cm (suma długości i obwodu paczki), 70 kg (maksymalna waga rzeczywista). Takie ograniczenia powodują, że wybór dostępnych ofert firm kurierskich jest niewielki. Osoby indywidualne mogą skorzystać z przewoźnika Meest, który dostępny jest na platformie GlobKurier.pl. Cena wysyłki na Ukrainę kurierem Meest przez GlobKurier.pl zaczyna się od 36,90 zł netto. Jednak na ten moment maksymalna waga przesyłki nie może być większa niż 30 kg. Oferta będzie rozwijana, umożliwiając klientom biznesowym nadawie większych przesyłek.

Jeśli konieczne jest nadanie większej przesyłki, można skorzystać z usług firmy FedEx, która również dostępna jest na platformie GlobKurier.pl. W ofercie tego przewoźnika można nadawać paczki nawet do 70 kg, co więcej możliwe jest także zamówienie dostawy lotniczej, która umożliwia doręczenie przesyłki w ciągu 2 dni roboczych. Standardowo przesyłki na Ukrainę transportem drogowym doręczane są do 8 dni roboczych, jednak termin zależny jest głównie od punktu docelowego. Przesyłki nadawane w obrębie Kijowa dostarczane są w krótszym terminie niż paczki do pozostałych okręgów.

Warto również pamiętać, że dokumenty wysyłane na Ukrainę nie podlegają odprawie celnej, jednak nie można wysłać dokumentów mających charakter korespondencji bieżącej i osobistej wymienianej pomiędzy osobami innymi niż nadawca i adresat lub osoby z nimi zamieszkujące.

Transport na Ukrainę w ramach prowadzonej działalności

Przedsiębiorcy decydujących się na wysyłkę towarów na Ukrainę, które będę podlegały odprawie celnej zobowiązani są do posiadania numeru EORI oraz dopełnienia wszelkich formalności związanych z dokumentacją. Najważniejsze przy wysyłce na Ukrainę jest przygotowanie faktury eksportowej (1 egzemplarze w języku polskim, 2 egzemplarze w języku angielskim), listy pakunkowej oraz dokumentacji rejestracyjne firmy. Osoby prowadzące własną działalność mogą podjąć stałą współpracę z platformą GlobKurier.pl w celu uzyskania atrakcyjnych stawek na przesyłki paletowe na Ukrainę. Usługa realizowana jest  przy współpracy z firmą DHL Fracht.

W ramach współpracy biznesowe z GlobKurier.pl, klient nie tylko zyskuje atrakcyjne stawki na wszystkie usługi, ale także ma możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, którzy pomogą, a nawet zrealizują wszelkie formalności związane z procedurami celnymi. Ponadto może liczyć na wsparcie dedykowane opiekuna, jeśli zdarzy się taka potrzeba. Powierzenie logistyki platformie GlobKurier.pl możesz znacznie uprościć i przyśpieszyć proces wysyłki towarów nie tylko na Ukrainę.

Poleć ten artykuł:

Polecamy