Bezpłatnie o najważniejszych zagadnieniach prawnych w transporcie

Bezpłatnie o najważniejszych zagadnieniach prawnych w transporcie

27 czerwca obalimy jeden ze stereotypów biznesowych, że jak coś jest za darmo, to musi być słabej jakości. Program konferencji „Prawo w transporcie”, na którą wstęp jest bezpłatny, zapowiada się niezwykle ciekawie.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej są dla redakcji równie ważne jak dla innych kibiców, ale naszym żywiołem jest dostarczanie ważnej wiedzy przewoźnikom drogowym. Zgodnie z zasadą „nieznajomość prawa nie tłumaczy”, w przeddzień meczu Polska-Japonia zapraszamy przewoźników drogowych na bezpłatne spotkanie, podczas którego dostarczymy ogrom wiedzy związanej z ważnymi regulacjami prawnymi.

Jednym z najpopularniejszych słów wymawianych przez przedsiębiorców jest ostatnio RODO. Dotyczy ono również przewoźników drogowych i to w wielu aspektach. W jakich? O tym na konferencji opowie przedstawicielka kancelarii Chałas i Wspólnicy. Niemal każda firma ma problem z zatrudnieniem kadry pracowniczej. Przedstawiciele OCRK pomogą w sprawach związanych z aspektami rekrutacji kierowców z Europy Wschodniej. Wokół Pakietu Mobilności i płacy minimalnej w Europie narosło wiele mitów i nieścisłości. Wraz z Mariuszem Hendzlem z kancelarii ITD-PIP spróbujemy je obalić lub… wzmocnić. Ten sam prelegent zajmie się legendarnym Rozporządzeniem Wspólnoty Europejskiej o numerze 561, które wciąż budzi wiele pytań przewoźników, podobnie zresztą jak sprawa noclegów w kabinie w Polsce, Unii Europejskiej, Europie Wschodniej (prelekcja Radosława Plucińskiego z Kancelarii Prawnej Radosław Pluciński&Partnerzy).

Każdemu kierowcy przysługuje prawo odmowy mandatu. Kiedy warto to uczynić? Czy warto ryzykować będąc poza granicami kraju? Jak obecnie wyglądają przepisy związane z fotoradarami? Co musi zrobić przedsiębiorca otrzymując zdjęcie? W tych sprawach znów głos zabierze mecenas Pluciński. Wraz z kancelarią Chałas i Wspólnicy przeanalizujemy także czy warto wdawać się w spory sądowe. A może bardziej opłacalne jest dążenie do ugody? A na deser, nieco poboczna, ale także ciekawa tematyka związana z optymalizacją kosztów użytkowania i zakupu aut osobowych.

To wszystko a nawet jeszcze więcej już za kilkanaście dni w Katowicach. Co ważne, prelekcje będą miały charakter interakcji a nie typowego wykładu – najgorsze pytanie będzie to, którego Państwo nie zadadzą. Wstęp bezpłatny, więcej informacji na https://www.prawo.truck-business.pl/

Poleć ten artykuł:

Polecamy