Bezpośredni serwis z Polski do Maroka

Bezpośredni serwis z Polski do Maroka

Armator Seago Line, spółka grupy A.P. Møller-Maersk obsługująca połączenia w Europie i w basenie Morza Śródziemnego, uruchomiła pierwszy bezpośredni, cotygodniowy serwis na trasie Polska-Maroko-Polska.

29 października z terminala DCT w Gdańsku, wypłynął pierwszy statek zawijający do dwóch marokańskich portów. Jednostki o wielkości 1100 TEU w zaledwie 10 dni dotrą do Casablanki, a po 13 dniach do położonego na południu kraju Agadiru. Najszybszy dotychczas na rynku serwis z Polski do Maroka gwarantował 15-dniowy czas tranzytu i również był obsługiwany przez Seago Line. Dzięki rezygnacji z przeładunku w Bremerhaven (Niemcy) udało się poprawić dotychczasowy rekord.

Oferta Seago Line to drugi bezpośredni kontenerowy serwis oceaniczny z Polski oferowany przez grupę A.P. Møller-Maersk. Statki o pojemności 1100 TEU, operujące na nowej linii będą wypływały i zawijały do Gdańska przez cały rok, z cotygodniową częstotliwością. Dodatkowym atutem serwisu jest możliwość przewożenia tzw. reeferów – specjalnych kontenerów-lodówek, umożliwiających bezpieczny transport świeżych lub mrożonych towarów, w niskich temperaturach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy