BIK poprawia rentowność działalności

BIK poprawia rentowność działalności

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. opublikowało wyniki za 2016 r. W tym okresie Grupa osiągnęła 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów i 4,7 mln zł zysku netto. Wartość kapitałów własnych wzrosła w ujęciu r./r. o 35% do 90,1 mln zł.Deweloper nowoczesnych powierzchni...

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w 2016 r. osiągnął ponad 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, w porównaniu do 17,3 mln zł w poprzednim roku. Jednocześnie w 2016 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) wypracowało 4,7 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę o 57% względem 3 mln zł uzyskanych w 2015 r. W efekcie wskaźnik rentowności netto w minionym roku był na poziomie 27,7 proc. i był o ponad 10 p.p. wyższy niż rok wcześniej.

„Miniony rok potwierdził, że nasza Grupa od lat znajduje się w bardzo dobrej, stabilnej sytuacji finansowej. Osiągnięta znaczna poprawa na poziomie wyniku netto to głównie efekt funkcjonowania już prawie w całości wynajętego Retail Parku „Karpacka” w Bielsku – Białej, jak i utrzymania odpowiedniego poziomu najmu w naszych obiektach magazynowych” – powiedział Mirosław Koszany, Prezes Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Wartość kapitałów własnych Biura Inwestycji Kapitałowych na koniec 2016 roku wyniosła 90,1 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu r./r. o 35%. Na osiągnięty wzrost wpływ miała przede wszystkim zakończona sukcesem publiczna emisja akcji o wartości ponad 20,3 mln zł oraz osiągnięte całkowite dochody.

„Jesteśmy przekonani, że bieżący rok, w który wkroczyliśmy jako spółka giełdowa, będzie dla nas bardzo owocny. Sprzyjające otoczenie gospodarcze, szczególnie to związane z rozwojem rynku powierzchni magazynowych w Polsce, pozwala nam na sporą dawkę optymizmu. W pełni podtrzymujemy nasze strategiczne założenia z okresu IPO, tj. zwiększenie wynajmowanej powierzchni magazynowej o ponad 75% w ciągu najbliższych 2,5 lat”- podkreślił Mirosław Koszany.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).

Poleć ten artykuł:

Polecamy