BIOX zwiększy produkcję w Giżycku

BIOX zwiększy produkcję w Giżycku

20 lipca 2020 r. firma BIOX Jerzy Kiczyński otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dokument z rąk prezesa zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Zbigniewa Targowskiego odebrał Jerzy Kiczyński – właściciel.

W ramach inwestycji BIOX Jerzy Kiczyński zainwestuje co najmniej 1 200 000 zł. Projekt zrealizowany zostanie w powiecie giżyckim – w Grajwie oraz Gajewie na działkach o powierzchni 1,3100 ha.

Planowane przedsięwzięcie będzie polegać m.in. na: zwiększeniu powierzchni produkcyjnej; budowie placu składowo-manewrowego; rozbudowie infrastruktury technicznej; zakupie maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz zakupie sprzętu komputerowego i specjalistycznego oprogramowania.

BIOX Jerzy Kiczyński jest wiodącym polskim producentem natleniaczy strumienicowych, mieszadeł zatapialnych, dekanterów (koryt spustowych) z ruchomym przelewem wykorzystywanych głównie w instalacjach oczyszczalni ścieków i przepompowniach. Jest też liczącym się dostawcą urządzeń pomocniczych: żurawików, prowadnic do pomp i mieszadeł, wciągarek linowych oraz innych specjalistycznych urządzeń. Firma świadczy również usługi z zakresu napraw i konserwacji urządzeń.

Poleć ten artykuł:

Polecamy