Boiska dla szkoły w Brzozie

Boiska dla szkoły w Brzozie

P3 sfinansował budowę dwóch boisk sportowych przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w miejscowości Brzoza, w gm. Grabica, w centralnej Polsce. Boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne zostały oficjalnie otwarte w ubiegłym tygodniu podczas uroczystości z okazji Dnia Dziecka.

Po sąsiedzku – w Woli Bykowskiej – znajduje się park logistyczny P3 Piotrków. To już kolejna tego typu inicjatywa wspierana przez dewelopera. Także na terenie przynależnym do parku P3 w podwarszawskim Błoniu działa boisko do piłki nożnej, na którym trenuje lokalna drużyna.

 

Bartłomiej Hofman, Managing Director w P3 Logistic Parks w Polsce podkreślił: – Chcemy być dobrymi sąsiadami, dlatego chętnie podejmujemy działania, które mogą uprzyjemnić i uatrakcyjnić życie mieszkańców w okolicach naszych parków. Dwa lata temu P3 sfinansowało odnowienie elewacji szkoły w Brzozie, a w zeszłym roku zdecydowaliśmy się na budowę boisk. Mamy nadzieję, że będą one dobrze służyły lokalnej społeczności przez wiele lat. P3 jest inwestorem odpowiedzialnym społecznie. Interesują nas nie tylko nasze budynki, ale również ich najbliższe otoczenie i to jak na nie wpływają. Cieszymy się, że możemy angażować się w lokalne inicjatywy i staramy się utrzymywać dobre relacje z mieszkańcami, wspierać ich, jeśli jest to możliwe.

 

Jarosław Janczak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Brzozie dodaje: – Cieszę się, że nasi uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych boisk. Wierzę, że dzięki temu łatwiej będzie im rozwijać sportowe pasje, a treningi będą dużo przyjemniejsze.

 

W parku P3 Piotrków w Woli Bykowskiej działa obecnie sześć magazynów o łącznej powierzchni ponad 200 000 m2. Ich najemcy zatrudniają już ponad 1000 osób. Dodatkową korzyścią z realizowanych przez P3 inwestycji jest coroczne zasilenie budżetu gminy. W 2017 r. z tytułu podatku od nieruchomości i odrolnienia P3 zapłaciło 3,3 mln zł, a w 2018 r. do budżetu wpłynie kolejne 4,7 mln zł.

 

Krzysztof Kuliński, Wójt Gminy Grabica, podsumował: – Doceniamy fakt, że firma P3 nie tylko buduje swoje magazyny i płaci podatki w naszej gminie, ale chce być również częścią społeczności. Wspólnymi siłami możemy więcej zrobić dla mieszkańców.

 

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy