Capchem ruszył z budową w Śremie

Capchem ruszył z budową w Śremie

18 października 2021 roku nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod zakład produkcyjny firmy Capchem przy ul. Wiosennej w Śremie. Chiński inwestor przejął obiekt od firmy BASF i przebudowuje go na potrzeby produkcji elektrolitu do baterii.

Zakład w Śremie zajmie się produkcją elektrolitu znajdującego się w bateriach pojazdów elektrycznych. Na ten cel zostaną zaadoptowane byłe zakłady koncernu BASF, które firma Capchem kupiła od niemieckiego potentata chemicznego. Koszt przebudowy, wyposażenia i uruchomienia produkcji wyniesie 50 mln euro, a w zakładzie znajdzie zatrudnienie około 60 osób.

Inwestycja uzupełni łańcuch produkcji samochodów elektrycznych w Polsce, zgodnie z założeniami Planu Rozwoju Elektromobilności, opracowanego przez Ministerstwo Energii. Elektrolit produkowany w Wielkopolsce trafi przede wszystkim do firm LG Chem, Northvolt, Tesla oraz innych producentów baterii litowo-jonowych.

Capchem Poland należy do grupy Shenzhen Capchem Technology specjalizującej się w działalności badawczo-rozwojowej oraz produkcji produktów chemicznych wykorzystywanych w branży elektronicznej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy