Cargill inwestuje 45 mln dolarów w polską fabrykę

Cargill inwestuje 45 mln dolarów w polską fabrykę

Wraz ze wzrostem popytu na produkty spożywcze z ograniczoną zawartością cukru, firma Cargill wprowadza błonniki rozpuszczalne do swojej europejskiej oferty skrobi, słodzików i środków poprawiających teksturę dzięki nowej inwestycji o wartości 45 mln dolarów (38 mln euro).

Cargill jest już jednym z kluczowych producentów produktów z ograniczoną zawartością cukru, oferując pełną gamę słodzików, od wyrobów pełnokalorycznych do produktów z zerową ilością kalorii. Cargill teraz rozbudowuje swoją ofertę o błonniki rozpuszczalne, dzięki czemu firma może zaoferować swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie ograniczania zawartości cukru.

– W przeciwieństwie do większości dostępnych obecnie błonników rozpuszczalnych nasze nowe produkty zostały stworzone specjalnie w odpowiedzi na jedyne w swoim rodzaju wyzwania, jakie stoją przed producentami żywności, którzy chcą poprawić profil żywieniowy swoich wyrobów, tak aby zawierały one mniej kalorii i cukru – powiedział Robert Janik, dyrektor fabryki Cargilla w Bielanach Wrocławskich. – W tego typu złożonych zastosowaniach nasze błonniki rozpuszczalne pokazują pełnię swoich możliwości, dając najlepsze rezultaty w zakresie smaku, wyglądu, łatwości trawienia oraz tekstury, czyli czynników, które mają kluczowe znaczenie dla zadowolenia klientów.

Błonniki rozpuszczalne – stworzone z wykorzystaniem technologii mikroreaktorów opracowanej we współpracy z niemieckim Instytutem Technologicznym Karlsruhe (Karlsruhe Institute for Technology), na którą Cargill posiada zarówno wyłączną licencję, jak i patenty – umożliwiają zmniejszenie zawartości cukru nawet o 30%, a także pozwalają ograniczyć kaloryczność i zwiększyć zawartość błonnika w wyrobach cukierniczych, nadzieniach, płatkach zbożowych, lodach i nabiale, przy jednoczesnym zachowaniu pożądanego wyglądu, smaku i tekstury.

Opracowane przez Cargill błonniki rozpuszczalne pochodzą z roślin takich jak pszenica i kukurydza. Są one szczególnie użyteczne tam, gdzie obecne rozwiązania są niewystarczające, tak jak w przypadku wyrobów cukierniczych, których trawienie może sprawiać trudności młodszym konsumentom, płatki, których smak i warstwa powlekająca muszą przypominać obecne wyroby, czy też lody, ponieważ konsumenci chcą niskokalorycznych produktów, które mimo to nadal będą zaspokajać ich apetyt na słodycze.

Linia błonników rozpuszczalnych Cargilla będzie produkowana w obecnym zakładzie firmy w Bielanach Wrocławskich. Rozpoczęła się już budowa nowej jednostki produkcyjnej, a pełne wprowadzenie na rynek pierwszych produktów jest spodziewane w drugiej połowie 2022 roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy