CarLo® z ulepszonym rozliczaniem kosztów

CarLo® z ulepszonym rozliczaniem kosztów

Od chwili obecnej użytkownicy programu CarLo® spółki Soloplan z Katowic, mają do dyspozycji rozszerzoną opcję rozliczania kosztów z szerokim uwzględnieniem polskich wymogów.

Wszystkie unowocześnienia zostaną dostarczone użytkownikom wraz z kolejną wersją oprogramowania dla transportu i spedycji CarLo® 2.30 w ramach umowy serwisowej. Jako kompletny dostawca oprogramowania do planowania transportu rozliczanie kosztów jest całkowicie zintegrowane w oprogramowaniu CarLo®. Integracja ta ma dla użytkownika tą zaletę, że w porównaniu z użytkowaniem zewnętrznego programu, dostałych danych bazowych (np. kierowcy, pojazdy) znajdujących się w CarLo® będzie można mieć natychmiastowy dostęp. Dzięki temu wykluczona będzie wielokrotna rejestracja danych. Ponadto, szablon do wprowadzania zleceń, jak również planowanie transportu będzie całkowicie powiązane z rozliczaniem kosztów. Obok transportowych wskaźników w statystyce – Cockpit CarLo® są również do dyspozycji specyficzne wskaźniki dla analizy kosztów dla każdego poszczególnego pracownika. Statystyki te mogą być przesyłane automatycznie przez funkcje Abo bezpośrednio na Smartfon lub adres E-Mail.

Zmodyfikowany system rozliczania kosztów jest w pełni zgodny z polskimi wytycznymi. Dzięki regularnym dostosowaniom CarLo® najnowsze ustawowe zmiany są na bieżąco uwzględniane w aktualizowanej wersji CarLo®. Dzięki temu firmy transportowo-spedycyjne, które korzystają z CarLo® mają system z aktualnymi rozwiązaniami biznesowymi i gospodarczymi.

– Większość naszych polskich klientówi nstaluje w swoich pojazdach system telematyczny. Dlatego zdecydowaliśmy się na to, aby rozliczenie kosztów powiązać bezpośrednio z systemem telematycznym – wyjaśnia Christian Heidl, Produktmanager firmy Soloplan. Interfejsy dostarczają dane potrzebne bezpośrednio do obliczenia kosztów. Dzięki automatycznemu przetworzeniu z systemu telematycznego można m. in. wykazać dokładny czas pobytu kierowcy w kraju i za granicą. Dzięki temu uproszczeniu i automatyzacji danych, można wyraźnie zaoszczędzićna wysokich administracyjnych wydatkach i uniknąć błędów podczas wprowadzania danych ręcznie.

Gdy już spłynąwszystkie dane, następuje automatyczne wyliczenie rzeczywistych kosztów. Wszystkie polskie ustawowe wytyczne do wyliczenia tych wartości są uwzględnione przez CarLo®. Dodatkowo w procesie rozliczenia zostaną uwzględnione także wypłacone zaliczki, potracenia za dietyi ryczałty. Zdefiniowane w CarLo® zbioryreguł podstawowychsą w pełni elastyczne i mogą być indywidualnie dopasowane przez administratora. Jest to świadome działanie i zgodne z myślą przewodnią Soloplanu, aby rozwijać elastyczne oprogramowanie dla firm transportowo-spedycyjnych, które może być dopasowane do specyficznej dla każdej firmy filozofii działania, bez konieczności specjalnego programowania.Po dokonaniu rozliczenia stawek kosztów rozliczenie kosztów może być wydrukowane jako raport. Raporty te mogą być również dostosowane indywidualnie dla każdej firmy (logo, tekst itd.).Aby ułatwić użytkownikowi intuicyjne korzystanie z rozliczenia kosztów okna rozliczeń mają układ dostosowany do najnowszego interfejsu Microsoft® Office. Dla użytkownika, który zna i użytkuje produkty Office, pozwala to na szybką, prostą i intuicyjną obsługę systemu CarLo®. Także w obrębie CarLo® interfejsy są identycznie ustawione. Również z tego względu firma Soloplan jest od wielu lat złotym partnerem Microsoft®.- Genialnym osiągnieciem naszego teamu programistów była rozbudowa istniejącego systemu rozliczenia koszów, który został zmodyfikowany oraz unowocześniony dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami – podsumowuje Pan Fabian Heidl, wspólnik firmy Soloplan Polska.

Poleć ten artykuł:

Polecamy