CAT LC Ukraina z nowym dyrektorem zarządzającym Tomaszem Zarzyckim

CAT LC Ukraina z nowym dyrektorem zarządzającym Tomaszem Zarzyckim

Tomasz Zarzycki po kilku latach sukcesów na stanowisku dyrektora sprzedaży CAT LC Polska, objął nowe, dualne stanowisko w europejskich strukturach firmy. Od 1. września br. został dyrektorem zarządzającym CAT LC Ukraina oraz dyrektorem sprzedaży w regionie CEE, z odpowiedzialnością za cały za budżet sprzedaży regionu.

Objęcie przez Tomasza Zarzyckiego nowej funkcji będzie nowym impulsem do dalszego rozwoju CAT LC w tym ważnym dla firmy regionie. Oddział na Ukrainie jest obecnie liderem w logistyce dla branży motoryzacyjnej oraz pochodnych sektorów (oleje, szyby, opony), ale niezbędne dla dalszego rozwoju jest wyznaczenie kolejnych kierunków działania z uwagi na wykorzystany już w znacznym stopniu potencjał obecnych rynków. Duże możliwości rozwoju upatrywane są w ścisłej współpracy z innymi spółkami w CEE, wzmocnieniu technologicznym poprzez wdrożenie wspólnych systemów ERP, TMS, WMS oraz rozwoju infrastruktury (magazynu w Kijowie i sieci transportowej) dla potrzeb nowych branż. Jednym z pierwszych wyzwań Tomasza Zarzyckiego na nowym stanowisku będzie rewizja strategii rozwoju CAT LC Ukraina na kolejne lata.

– Cieszę się na moją nową misję na Ukrainie – komentuje nominację Tomasz Zarzycki. – Mamy bardzo zaangażowany i profesjonalny zespół na Ukrainie, potrafiący sprawnie działać w bardzo zmiennym środowisku, czego najlepszym dowodem jest kondycja firmy po pierwszej fali COVID. Mamy przyjemność współpracy z bogatym portfolio klientów premium i jestem przekonany, że łącząc siły regionu i moje doświadczenie, rozwiniemy firmę, pomimo trudnych warunków rynkowych i politycznych

Podwójna rola Tomasza Zarzyckiego i postawienie go na czele sprzedaży regionu CEE pozwoli wykorzystać efekt synergii, wynikający z licznych powiązań między działaniami handlowymi poszczególnych oddziałów CAT LC. Wskazać tu należy przede wszystkim obecność wspólnych klientów, prowadzenie spójnych procesów komunikacji i obsługi, wymiany najlepszych praktyk i wypracowanie wspólnych standardów pracy. Znaczenie ukraińskiego oddziału będzie dodatkowo rosło, gdyż CAT jako firma spedycyjna podjęła decyzję o rozszerzenie swojej działalności dalej na wschód (m.in. Rosja, Kazachstan) z wykorzystaniem wszystkich zasobów oraz z propozycją rozwiązań technologicznych i pro-środowiskowych dla swoich klientów.

– Wśród wszystkich obszarów współpracy w rejonie CEE, rozwój wymiany handlowej jest w tym momencie priorytetowy – zaznacza dyrektor zarządzający regionu CEE, Radosław Rożek. – Trzymam kciuki za sukcesy Tomasza na nowym stanowisku i będę wspierał inicjatywy rozwojowe w regionie.

Tomasz Zarzycki to menedżer z 13-letnim doświadczeniem w obszarach rozwoju firmy i sprzedaży, trener biznesu, ekspert w obszarze logistyki. Budował strategię współpracy z największymi firmami w Europie, takimi jak Volkswagen, Caterpillar, Volvo i Europapier. Jest absolwentem studiów MBA, prowadził programy edukacyjne i rozwojowe dla prezesów, menedżerów, specjalistów i studentów. Pan Tomasz to także autor kilkuset artykułów, który dzieli się wiedzą w mediach i na konferencjach. Prywatnie jest miłośnikiem podróży.

(CAT LC)

Poleć ten artykuł:

Polecamy