Celny podcast – Nowelizacja unijnego kodeksu celnego…ale o co chodzi?

Celny podcast – Nowelizacja unijnego kodeksu celnego…ale o co chodzi?

Czy zdaniem Komisji Europejskiej unijni celnicy pracują bardzo dobrze, bardzo źle, a może jednocześnie i źle i dobrze?

• Czy autorzy nowego unijnego kodeksu celnego byli kiedykolwiek na przejściu granicznym?

• Co mają wspólnego: bachusowy sługa, lampa uliczna, statystyka i autorzy nowelizacji?

• Czy twórcy nowych przepisów powinni skorzystać z porad … specjalisty, a jeśli tak, to jakiego?

Jeśli łakniesz odpowiedzi na te i inne pytania, związane z unijną reformą celną, obejrzyj drugi odcinek „Celnego Podcastu”. Może nie wszystkiego się dowiedzieliśmy, ale o wszystko zapytaliśmy 😊

Gospodarzem drugiego odcinka podcastu jest ponownie nasz ekspert Dyrektor Zarządzający Rusak (Customs Support PL) Piotr Sienkiewicz, który na powyższe tematy rozmawia z Magdaleną Rzeczkowską byłą szefową Krajowej Administracji Skarbowej oraz byłą Minister Finansów, obecnie dyrektor biura Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) w Brukseli, przewodnicząca Komitetu ds. Celnych FPP.

Nasi rozmówcy zgadzają się co do tego że zmiany w UE są potrzebne, jednak jak mówi gościni podcastu Magdalena Rzeczkowska: (…) propozycja nowych regulacji przedstawiona przez Komisję Europejską nie jest właściwie zrównoważona, daje np. większe korzyści dużym międzynarodowym graczom, a nawet firmom z krajów trzecich, niż firmom unijnym, a szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowe przepisy wpłyną na wszystkich przedsiębiorców zaangażowanych w handel międzynarodowy- to pewne, ważne jest zatem, aby wspólnie zadbać o konkurencyjność polskich i europejskich firm. Zapraszamy na rozmowę dwóch fachowców którzy o cle i UE wiedzą wszystko i…jeszcze więcej.

Rozmowa do obejrzenia/posłuchania na:

kanale You Tube

platformie Spotify

Oglądajcie, słuchajcie i komentujcie.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy