Centrum e-commerce Marathon International już gotowe

Centrum e-commerce Marathon International już gotowe

Marathon International zakończył budowę jednego z najnowocześniejszych centrów e-commerce w Polsce. Nowy obiekt jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów paczek rocznie.

Na terenie swojej siedziby Marathon International zakończył budowę w pełni zautomatyzowanej, ogrzewanej hali magazynowej o powierzchni 17 000 m2. Posiada ona wydzieloną część socjalną, a także 500 m2 powierzchni biurowej. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Jego ogromną przewagą jest doskonała lokalizacja – znajduje się bezpośrednio przy wjeździe na trasę S5 i A2, łączącą Trójmiasto z Wrocławiem i Warszawę z Berlinem. Dzięki temu transport z centrum e-commerce będzie bardzo łatwy w dowolną stronę świata.

– To dla nas niezwykle ważny krok w rozwoju naszej firmy. Oddanie centrum e-commerce pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi dla naszych klientów: od magazynowania, konfekcjonowania, po transport. Dzięki automatyzacji procesów nasze centrum e-commerce jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów paczek rocznie – komentuje Emil Lisowski, CEO Marathon International Logistics.

Budynek centrum e-commerce ma 20 metrów wysokości oraz sześciopoziomową, zautomatyzowaną strefę konfekcjonowania z wydzieloną strefą wysokiego składowania. Na jego dachu znajdują się panele fotowoltaiczne, które pozwolą pozyskiwać energię z promieni słonecznych.

W nowoczesnym obiekcie będą możliwe procesy pick&pack, konfekcjonowania i obsługi zwrotów, etykietowania, copackingu oraz przygotowywania zestawów do wysyłki.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy