Centrum logistyczne ICT w Polsce będzie rozbudowane

Centrum logistyczne ICT w Polsce będzie rozbudowane

Włoski producent papieru toaletowego Industrie Cartarie Tronchetti S.p.A (ICT), powierzył SSI SCHÄFER rozbudowę swojego magazynu wysokiego składowania w polskiej lokalizacji produkcyjnej w Kostrzynie.Projekt obejmuje budowę i wyposażenie pięciu nowych alejek magazynowych z 30...

Projekt obejmuje budowę i wyposażenie pięciu nowych alejek magazynowych z 30 000 miejsc

paletowych, włączenie w przepływy materiałów (przenośniki i sterowanie) oraz rozszerzenie systemu zarządzania magazynem klienta o oprogramowanie logistyczne WAMAS® firmy SSI SCHÄFER.

 

Firma ICT mająca siedem zakładów produkcyjnych w Europie, z tego 4 we Włoszech i 3 w Polsce, Hiszpanii i Francji, oraz mająca wielkość produkcji ponad 470 000 t rocznie, zaliczana jest do czołowych producentów produktów higienicznych i kosmetycznych z celulozy. Zwiększenie pojemności polskiego magazynu stało się konieczne ze względu na instalację dziesiątej maszyny produkcyjnej.

 

Dzięki rozbudowie zdolność produkcyjna zwiększy się od przyszłego roku do ponad 540 000 ton rocznie. Jako główny wykonawca rozbudowy instalacji SSI SCHÄFER wykona konstrukcję stalową, dostarczy i zainstaluje układnice regałowe wraz z osprzętem do podnoszenia na podwójnej głębokości do składowania podwójnych europalet oraz wykona change requests w zakresie IT. Taki zakres usług umożliwi płynne połączenie nowej instalacji z już istniejącym magazynem liczącym 60 000 miejsc paletowych oraz zapewni optymalną integrację przepływów materiałów. Przekazanie instalacji pod klucz przewidziane jest na marzec 2017r.

 

www.ssi-schaefer.pl

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy