CGR International rozbudowuje zakład w Częstochowie

CGR International rozbudowuje zakład w Częstochowie

W ubiegłym roku Grupa CGR International przeniosła produkcję sprężyn z Węgier do Częstochowy. Teraz rozbudowuje zakład, szuka pracowników i aktywnie włącza się w kształcenie młodych ludzi.

CGR sp z o.o.  jest jedną z pierwszych firm, które skorzystały z inwestycji w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. W 2014 r. uzyskała pozwolenie na działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a w listopadzie 2016 r. firma przeniosła się do nowego budynku już na terenie KSSE przy ul. Strefowej 12. Proces wprowadzenia firmy w strefę przebiegł niezwykle sprawnie i jako pierwsza rozpoczęła działalność produkcyjną w lokalizacji “Kusięcka”.

W marcu 2020 roku Grupa CGR International zdecydowała o przeniesieniu węgierskiej produkcji sprężyn do zakładu w Częstochowie. Wraz ze wzrostem obrotów spółki o 15% wzrosło również zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę mechaników/ustawiaczy maszyn, techników, inżynierów czy operatorów. Obecna powierzchnia zakładu nie daje już możliwości dalszego rozwoju ze względu na brak miejsca produkcyjno- magazynowego. Właśnie dlatego Zarząd Grupy CGR International zdecydował o rozbudowie o kolejne 2300m2. Łączna powierzchnia zakładu po rozbudowie będzie wynosiła 8800 mkw., a nowy budynek będzie integralną częścią obecnej hali produkcyjno-magazynowej.

Zgrzewanie koszy na koło zapasowe oraz ram siedzisk foteli samochodowych to nowe projekty, które CGR Polska już pozyskało i w najbliższym czasie zacznie rozwijać. Celem spółki jest przeniesienie produkcji tych elementów do nowej hali oraz aktywne pozyskiwanie nowych zamówień dla tego rodzaju produktów. Dodatkowo CGR Polska zamierza sukcesywnie zwiększać swoje udziały w rynku części bezpieczeństwa (elementy stalowe dedykowane do pasów bezpieczeństwa/foteli samochodowych) oraz rozwijać produkcję sprężyn.

Planowane rozpoczęcie prac nad rozbudową to IV kwartał tego roku, a oficjalne otwarcie nowej hali przewidywane jest na wrzesień 2022. Szacowany koszt inwestycji to około 6,5 mln zł.

Poleć ten artykuł:

Polecamy