Chemart International Trader dobiera 150% powierzchni magazynowej w Trójmieście

Chemart International Trader dobiera 150% powierzchni magazynowej w Trójmieście

Niespełna cztery miesiące po decyzji o wejściu do Panattoni Park Tricity East I, firma Chemart International Trader, Sp. z o.o. (Chemart), zdecydowała się na ekspansję i zajęcie dodatkowych 3 000 mkw. Dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii gospodarczej, suplementów diety i odżywek już od lutego br. prowadzi operacje biznesowe na nowej powierzchni. Firmę Chemart reprezentowały Marta Nowik i Katarzyna Głodowska z największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych AXI IMMO.

Chemart International Trader ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu surowców do produkcji napojów, żywności, kosmetyków, suplementów diety i chemii gospodarczej dla  producentów krajowych i zagranicznych.

Mariusz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający, Chemart International Trader, Sp. z o.o., mówi: – Zgodnie z  oczekiwaniami otwarty pod koniec 2023 r. trójmiejski hub dystrybucyjny zaczął szybko spełniać swoje założenia. W bardzo krótkim czasie zwiększyliśmy efektywność operacji biznesowych poprzez umiejętne realizowane strategii i zarządzanie procesami związanymi z budową optymalnych łańcuchów dostaw. Wierzymy, że dotychczasowe doświadczenia pomogą nam w realizacji naszych ambitnych celów, które zakładają m.in. utrzymanie, skutecznie realizowanej w ostatnich latach, wysokiej dynamiki sprzedaży surowców.

Łącznie w ramach Panattoni Park Tricity East I, najemca zajmie ok. 5 055 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełnia 105 mkw. zaplecza biurowo-socjalnego.

Marta Nowik, Dyrektor, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: – Szybka adaptacja na nowym rynku i dobranie 3 000 mkw. powierzchni dystrybucyjnej wskazują, że firma Chemart krok po kroku realizuje przyjętą strategią. Biorąc pod uwagę obecne tempo rozwoju, jestem przekonana, że to nie ostatnia transakcja Klienta w Trójmieście. To również kolejna udana wspólna transakcja wewnątrz AXI IMMO. Firma Chemart od lat z dużymi sukcesami rozwijała się w regionie Małopolski, a dzięki naszej pomocy i kooperacji z trójmiejskim oddziałem może realizować podobne działania na północy Polski.

Katarzyna Głodowska, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: – Po pierwsze gratulacje dla Klienta za szybką rozbudowę swojej bazy logistycznej w Trójmieście. Dobre zrozumienie potrzeb pozwoliło na odpowiednio wczesnym etapie zabezpieczyć dodatkową powierzchnię pod procesy dystrybucyjne. Po drugie, obecność lokalnego oddziału w Trójmieście gwarantuje wszystkim Klientom prowadzonym w ramach AXI IMMO Group utrzymanie tego samego, wysokiego standardu obsługi dającego pewność dobrze zrealizowanej transakcji.

Panattoni Park Tricity East I to nowoczesny kompleks magazynowy składający się z czterech hal o łącznej powierzchni 47 000 mkw. Inwestycja położona jest zaledwie 4 km od centrum Gdańska i Kontenerowego Terminala Głębokowodnego (DTC) w Gdańsku, a także ok. 15 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych m.in. trasy S7 czy węzła “Błonie” na Trasie Sucheckiego, który umożliwia sprawną logistykę między Portem Północnym, Obwodnicą Gdańską S7 a autostradą A1.

Poleć ten artykuł:

Polecamy