Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2,150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.

Chemart International Trader to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad dwudziestojednoletnim doświadczeniem, dostarczająca surowce do produkcji napojów, żywności, kosmetyków, suplementów diety oraz chemii przemysłowej dla największych producentów w kraju i za granicą. Potwierdzeniem wysokiej jakości obsługi jest wdrożony i utrzymywany standard ISO 22000 czyli System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.

Mariusz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający, Chemart International Trader, Sp. z o.o., mówi: – Od lat budujemy zaufanie do naszej marki w oparciu o jakość, rzetelność i niezawodność. Decyzja o rozwinięciu działalności w pobliżu DCT Gdańsk jest elementem  konsekwentnie realizowanej strategii  biznesowej i jestem przekonany, że wzmocni naszą konkurencyjność zarówno na rynku krajowym jak i europejskim. Zadaniem nowego magazynu w Gdańsku zlokalizowanego zaledwie kilka minut od portu jest rozładunek kontenerów i przygotowanie towarów do dalszej sprawnej dystrybucji w każdy zakątek Europy. Wierzmy, że razem z naszymi Kontrahentami szybko osiągniemy wymierne korzyści z tej decyzji.

Najemca zajmie ponad 2,050 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni ok. 105 mkw. zaplecza biurowo-socjalnego.

Marta Nowik, Dyrektor, Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: – Klient przeprowadził kompleksową analizę dotyczącą strategii rozwoju na kolejne lata obejmującą dwa warianty lokacji kolejnego magazynu – na południu i północy Polski. Chemart poszukiwał doświadczonego partnera, który będzie dla niego wsparciem w tym procesie i pomoże mu w wybraniu optymalnej lokalizacji. Po zapoznaniu się z potrzebami Klienta zbudowaliśmy zespół kompetencji i przygotowaliśmy, a następnie wspólnie przeanalizowaliśmy bazę rekomendowanych centrów magazynowych i możliwych wariantów rozwijania biznesu w ich obrębie. Z transakcji mam dodatkową satysfakcję, ponieważ to kolejna firma z Krakowa, która w tym roku z naszą pomocą zdecydowała się na wynajęcie magazynu poza swoim regionem.

Katarzyna Głodowska, Starsza Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: – W kontekście firm, które rozważają rozszerzenie swojej działalności operacyjnej poza krajowy rynek dystrybucyjny, wybór Trójmiasta jest jedną z naturalnie podejmowanych decyzji. To lokalizacja dająca dużą swobodę w planowaniu i przygotowaniu procesów logistycznych m.in. jako zintegrowany hub transportowy łączący dostęp do doskonałej infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. To ważny węzeł komunikacyjny, który ułatwia szybki transport towarów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

– Baltic Hub w Gdańsku dwa lata z rzędu był największym terminalem kontenerowym na Bałtyku, a doskonałe wyniki i wciąż rosnące przeładunki przyciągają do regionu międzynarodowy biznes o różnej skali operacji i specyfice działalności. Jako deweloper realizujemy infrastrukturę krytyczną – zaplecza magazynowe, logistyczne czy produkcyjne, które są fundamentem tych procesów i rozwoju w obszarze portu. Panattoni Park Tricity East to jedna z wielu platform, które stworzyliśmy, katalizując rozwój regionu na miarę jego potencjału. Dostarczyliśmy na Pomorzu już ponad 600 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej i stawiamy kolejne odważne kroki w stronę pierwszego miliona w województwie. Z kolejnymi najemcami, takimi jak Chemart International Trader, realizacja tego celu to tylko kwestia czasu – podsumowuje Maja Musielska, Starszy Specjalista ds. Leasingu w Panattoni.

Panattoni Park Tricity East I to nowoczesny kompleks magazynowy składający się z czterech hal o łącznej powierzchni 47 000 mkw. Inwestycja położona jest zaledwie 4 km od centrum Gdańska i Kontenerowego Terminala Głębokowodnego (DTC) w Gdańsku, a także ok. 15 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych m.in. trasy S7 czy węzła “Błonie” na Trasie Sucheckiego, który umożliwia sprawną logistykę między Portem Północnym, Obwodnicą Gdańską S7 a autostradą A1.

Poleć ten artykuł:

Polecamy