Cinno Poland dopełnia listę najemców BIK Park Wrocław

Cinno Poland dopełnia listę najemców BIK Park Wrocław

Park logistyczny BIK Park Wrocław został w 100% wynajęty. Spółka Cinno Poland, specjalizująca się w serwisie sprzętu elektronicznego, wynajęła ponad 5,2 tys. m2 powierzchni kontraktując ostatnią wolną przestrzeń w nowo budowanej hali pod Wrocławiem. Inwestycja realizowana przez Biuro Inwestycji Kapitałowych dostarczy łącznie 22,5 tys. m2, a oddanie jej do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br.

Firma Cinno Poland zawarła z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą wynajmu 5.260 m2 powierzchni w nowej hali powstającej w ramach BIK Park Wrocław. Na cele produkcyjno-magazynowe przeznaczy 4.800 m2, a pozostałe 460 m2 stanowić będą nowoczesne pomieszczenia biurowe.

W efekcie zawartej transakcji wszystkie oferowane powierzchnie w ramach powstającego nowego obiektu BIK Park Wrocław zostały w 100% wynajęte. Z nowej hali korzystać będzie łącznie trzech najemców. Poza firmą Cinno Poland będzie to także firma logistyczna Unico Logistics oraz JLI Trading Limited, działająca w sektorze e-commerce. Zakończenie budowy i przekazanie do użytkowania nowej hali planowane jest w bieżącym kwartale br. Funkcje generalnego wykonawcy pełni firma Atlas Ward Polska.

– Bardzo cieszymy się z zawarcia kolejnej umowy najmu i dopełnienia listy najemców w naszej nowo realizowanej inwestycji. Budowę nowej hali zaczęliśmy w pierwszym kwartale br. na zasadach spekulacyjnych, widząc bardzo duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie dostępne od zaraz. Olbrzymim atutem projektu jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd. Nowy budynek będzie spełniał wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska i zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM – mówi Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Nowa hala magazynowa dostarczy łącznie 22,5 tys. m2. W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstał obiekt liczący 25 tys. m2, który obecnie jest również w całości wynajęty. Docelowo BIK Park Wrocław będzie oferował 47,5 tys. m2. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

Nowoczesne centrum logistyczne znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 – węzeł Pietrzykowice. To idealna lokalizacja na magazyn do obsługi aglomeracji wrocławskiej, a dzięki bezpośredniemu dostępowi do autostrady także całej reszty Polski i rynku niemieckiego.

BIK S.A. jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters – platforma logistyczna NREP. – Jest to kolejny kamień milowy inwestycji NREP w BIK S.A. Cieszę się, że Logicenters może wykazać się doświadczeniem w wynajmowaniu nowych inwestycji przed ich ukończeniem, również na naszych nowych rynkach poza Skandynawią – mówi Soren Rodian Olsen, dyrektor zarządzający Logicenters w Polsce.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy