Clariant otworzył nową fabrykę

Clariant otworzył nową fabrykę

We wtorek 29 kwietnia w Konstantynowie Łódzkim przedstawiciele firmy Clariant w towarzystwie zaproszonych gości otworzyli nową fabrykę, która będzie produkowała koncentraty barwiące na potrzeby rynku tworzyw sztucznych.

Nowy zakład, zlokalizowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, umożliwi podwojenie produkcji oraz znaczące zwiększenie zatrudnienia w regionie. Wartość inwestycji wyniosła 38 mln zł.

 

Clariant, światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych, zbudował wielofunkcyjny obiekt, składający się z hali produkcyjnej, laboratorium, magazynu oraz zaplecza biurowego. Nowy zakład umożliwi podwojenie produkcji koncentratów barwiących (masterbaczy), które są niezbędnym składnikiem w procesie wyrobu tworzyw sztucznych. Wykorzystano w nim najnowsze technologie, charakteryzujące się wysoką niezawodnością, co czyni fabrykę w Konstantynowie Łódzkim jedną z najnowocześniejszych w Europie.

 

Z radością ogłaszamy kolejne ważne wydarzenie w historii działalności firmy Clariant w Polsce. Masterbacze pełnią coraz większą rolę w europejskim przemyśle, choć często ich znaczenie pozostaje niedocenione. Cieszę się, że Polska staje się głównym miejscem ich produkcji – mówi Hans Bohnen, Head of Clariant Business Unit Masterbatches.

 

Inwestycja nie zostałaby zrealizowana bez doskonałej współpracy z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz władz samorządowych.

 

Nowa inwestycja w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej może przyczynić się znacząco do rozwoju naszego regionu. Witamy firmę Clariant i życzymy jej dalszych sukcesów na polskim rynku – powiedział Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

 

Burmistrz wręczył prezesowi Clariant Polska Ralphowi Rutte rysunek Grzegorza Szafulery przedstawiający nowy obiekt. – Wybór Konstantynowa Łódzkiego na lokalizację nowej fabryki jest efektem 23-letniej historii obecności firmy Clariant w Polsce, a także uznania społecznego i ekonomicznego potencjału aglomeracji łódzkiej. Jesteśmy dumni, że Clariant wybrał nasz region na miejsce dla swojej nowej fabryki. Położenie u zbiegu międzynarodowych szlaków transportowych sprawia, że jesteśmy idealnym miejscem dla przedsiębiorstw nastawionych na eksport – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

 

Przez lata polskie spółki wykazywały się zdolnością do efektywnego wytwarzania wysokiej jakości produktów. Zostało to dostrzeżone przez centralę Clariant. W rezultacie Polska odgrywa coraz większą rolę w strategii firmy, zarówno na poziomie regionalnym jak i globalnym.

 

– Obszar Europy Środkowo-Wschodniej jest bardzo ważnym rynkiem dla firmy Clariant, a Polska będzie odgrywała kluczową rolę w rozwoju firmy w tym regionie. Nowa inwestycja pozwoli nam podwoić produkcję koncentratów barwiących i tym samym zaspokoić rosnący popyt ze strony naszych klientów – powiedział Markus Mirglerer, Head of Region Europe BU Masterbatches.

 

Nowy obiekt w Konstantynowie Łódzkim ma łączną powierzchnię przekraczającą 6000 m2. Na jego obszarze znajduje się hala produkcyjna, magazyn i biura firmy. Fabryka będzie produkować koncentraty barwiące i dodatki dostosowane do potrzeb klienta (masterbacze), kierowane na rynek polski i do krajów europejskich. Przy realizowaniu inwestycji zastosowano najnowocześniejsze standardy, które będą wykorzystywane także na etapie zarządzania produkcją. Zlokalizowana na terenie fabryki powierzchnia biurowa zostanie przeznaczona na siedzibę firmy Clariant, a także jako zaplecze dla części usług wspólnych przedsiębiorstwa.

 

Oprócz rosnącego potencjału gospodarczego, Polska posiada także licznych dobrze wykształconych specjalistów oraz szereg innowacyjnych produktów, uznawanych za najlepsze w swojej klasie. Otwarcie nowej fabryki w Konstantynowie Łódzkim jest potwierdzeniem znaczenia polskiego rynku dla firmy Clariant – mówi Ralph Rutte, prezes Clariant Polska.

 

Fot. Clariant

Poleć ten artykuł:

Polecamy