CO3 dołącza do inicjatywy ALICE

CO3 dołącza do inicjatywy ALICE

CO3 z radością ogłasza, że dołączyliśmy do inicjatywy ALICE! Ważnej platformy dla rozwoju europejskiej logistyki, spedycji i koordynacji łańcucha dostaw.

ALICE – Alliance for Logistics Innovation through Collaboration in Europe to organizacja powołana w celu opracowania spójnej strategii badań, innowacji i ich wdrażania w dziedzinie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw w Europie. CO3 będzie działać w 2 jej grupach tematycznych:

  • Systems & Technologies for interconnected logistics working group,
  • Data sharing group, zajmująca się opracowywaniem skutecznych sposobów udostępniania danych i współpracy opartej na nich, utworzona w grudniu ubiegłego roku. 

CO3, będąc aktywnym członkiem wymienionych wcześniej grup roboczych ALICE, podejmuje współpracę z wiodącymi firmami oraz instytucjami przemysłowymi w celu badania i rozwijania innowacyjnych projektów oraz rozwiązań dla problemów związanych z naszymi łańcuchami dostaw. 

  • Przedsiębiorstwa wiodące w branży spedycyjnej,
  • Stowarzyszenia i klastry logistyczne,
  • Podmioty logistyczne,
  • organizacje portów UE,
  • Uniwersytety i ośrodki badawcze,
  • Producenci OEM ciężarówek i przyczep.

Uwzględniając bazę firm transportowych, których floty korzystają już z CO3 oraz dostęp do zaawansowanych zbiorów danych, dążymy do dostarczenia wysokiej jakości, pierwotnych danych o pojazdach, które będą napędzać decyzje biznesowe i inwestycyjne w celu optymalizacji i redukcji emisji węgla.

–Jestem podekscytowany dołączeniem do ALICE, która łączy w sobie grupę wiodących ekspertów logistyki oraz instytucji badawczych, skupionych na tworzeniu  innowacyjnych rozwiązań poprzez współpracę, co idealnie wpisuje się w DNA CO3, czyli Connect, Communicate, Collaborate. Jesteśmy przekonani, że CO3 odegra integralną rolę w nadchodzących projektach i kształtowaniu przyszłości wymiany danych i współpracy. – komentuje Michael Moffett, CEO w CO3. – Widzimy nasze członkostwo w tej inicjatywie jako okazję do współpracy z najważniejszymi podmiotami w naszej branży w Europie i na całym świecie – podsumowuje.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy