Corning zbuduje w Polsce kolejną fabrykę włókna światłowodowego

Corning zbuduje w Polsce kolejną fabrykę włókna światłowodowego

Corning Incorporated ogłasza plan budowy zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego włókno światłowodowe w Mszczonowie pod Warszawą. Nowy zakład, jedna z największych tego typu fabryk w Unii Europejskiej, będzie oddany do użytku w 2022 roku, aby zaspokoić rosnący popyt na włókno światłowodowe.

W związku z inwestycją, firma stworzy znaczną liczbę nowych miejsc pracy dla inżynierów, techników, specjalistów oraz pracowników produkcji. W mszczonowskim zakładzie uruchomiony zostanie także program rozwojowy dla studentów kierunków technicznych, którzy otrzymają możliwość rozwoju kariery zawodowej pod okiem specjalistów. Rekrutacja na kluczowe stanowiska techniczne ruszyła wiosną br. W drugiej połowie roku ruszy z kolei nabór pracowników produkcyjnych do nowego zakładu.

– Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych, użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń. Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych – mówi dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający Corning Optical Fiber and Cable.

Od 2001 roku w Strykowie pod Łodzią działa już fabryka Corning, produkująca rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej.

– Inwestycja w Mszczonowie podkreśla zaangażowanie firmy Corning we wspieranie planów rozwojowych naszych klientów w regionie, zapewniając niezawodność dostaw światłowodów. Cieszy nas, że możemy bazować na naszym dwudziestoletnim doświadczeniu zdobytym podczas działalności w Polsce, które nie byłoby możliwe bez wsparcia władz na szczeblu regionalnym i krajowym – podsumowuje Deutsch.

– Corning jest jedną z wiodących, globalnych firm innowacyjnych, dlatego cieszy nas, że wybrali Mszczonów na fabrykę włókna światłowodowego. Najnowsza inwestycja świadczy o tym, że firma wysoko ocenia talent i zaangażowanie Polskich pracowników – powiedział burmistrz Mszczonowa, Józef Kurek.

Poleć ten artykuł:

Polecamy