CryoTechnics używa wózków RAVAS-1100 do ważenia suchego lodu

CryoTechnics używa wózków RAVAS-1100 do ważenia suchego lodu

CryoTechnics Cleaning Solutions wykorzystuje RAVAS-1100 do ważenia suchego lodu, bardzo lotnego produktu. Przeczytaj więcej o ich podejściu.

CryoTechnics buduje urządzenia do czyszczenia strumieniowo-ściernego na sucho. Firma sprzedaje również materiały eksploatacyjne stosowane w jej wyposażeniu, tj. suchy lód. Z dużego zbiornika na miejscu ciekły dwutlenek węgla wpływa do obszaru produkcyjnego, gdzie maszyna go zamraża i formuje w pelet. Jest on natychmiast dozowany do specjalnych pojemników za pomocą wózka paletowego z wagą RAVAS-1100 w celu odmierzania zamówionej masy.

Wyzwanie

Suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla, naturalny gaz o bardzo specyficznych właściwościach. W stanie ciekłym można go przechowywać i transportować. Jeśli następnie zamrozisz go do temperatury -80°C, stanie się stałą substancją, którą można uformować w granulki i łatwo przekładać w izolowanych rękawicach. W stanie stałym może być używany do piaskowania powierzchni, do czyszczenia. Zaletą jest to, że nie musisz po sobie sprzątać. Po użyciu granulki suchego lodu po prostu odparowują i znikają.

Rozwiązanie

Dzięki solidnej obudowie ręczny wózek paletowy z wagą RAVAS-1100 nadaje się do podstawowych i codziennych zastosowań związanych z ważeniem. Odporność na wstrząsy i wibracje oraz wodoszczelność sprawia, że waga paletowa najlepiej sprawdza się w trudnych warunkach lub na zewnątrz. Połączenie solidnej obudowy i zasilania 4 standardowymi bateriami AA zapewnia atrakcyjny poziom cenowy z akceptowalną dokładnością. Niezawodny zasób we wszystkich zastosowaniach przemysłowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy