CTP kupuje kolejne grunty w Polsce

CTP kupuje kolejne grunty w Polsce

CTP, największy w Europie deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych pod względem powierzchni najmu brutto (GLA), powiększył polski bank ziemi o blisko pół miliona mkw. Firma zakupiła tereny inwestycyjne, w czterech strategicznych lokalizacjach, dające możliwość wybudowania w krótkim terminie około 200 000 mkw. powierzchni najmu. Grunty w Łodzi, Toruniu oraz aglomeracji warszawskiej są przygotowane do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego. Decyzja o nabyciu nowych działek wpisuje się w ogłoszoną w ubiegłym roku strategię Grupy, która zakłada nakłady inwestycyjne w wysokości 300 mln euro na dalszy rozwój biznesu w Polsce – kluczowego rynku wzrostu dla CTP.   

– Dzięki zakupowi portfela nieruchomości w północno-centralnej części kraju nasz bank ziemi przekroczył 3 mln mkw. Zabezpieczone grunty zapewnią CTP możliwość rozwoju przez najbliższe trzy lata i jeszcze bardziej zwiększą tempo realizacji parków biznesowych. Już teraz jesteśmy w pierwszej trójce deweloperów przemysłowo-magazynowych pod względem podaży – oczekujemy, że do końca roku nasze lokalne portfolio zbliży się do 1 mln mkw. powierzchni całkowitej. Strategicznie ulokowane grunty stanowią dla nas kluczową inwestycję, która umożliwia nam nawiązanie długookresowych partnerstw biznesowych i zaspokojenie potrzeb różnorodnych klientów z branż logistycznej, magazynowej oraz produkcyjnej – wyjaśnia Piotr Flugel, Managing Director w CTP Polska.  

Nowo pozyskane grunty są zlokalizowane we wschodniej części aglomeracji łódzkiej, w Toruniu oraz w Jankach i Nowym Koniku, czyli miejscowościach sąsiadujących z Warszawą. Wszystkie zakupione tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy obiektów logistyczno-magazynowo-przemysłowych. Na ich terenie powstaną CTParks – będą to głównie magazyny miejskie, stanowiące kluczowy element w adaptacji łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – zarówno rosnącej presji na skrócenie sieci dystrybucyjnych, jak i dostawy w modelu „same day delivery”. 

– Rośnie aktywność zagranicznych i krajowych inwestorów. W związku z tym obserwujemy silne zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczno-przemysłowe gotowe do wynajmu właściwie od zaraz. Mówimy tu o przestrzeniach zaprojektowanych w energooszczędnej technologii i wyposażonych w systemy doświetlenia, które znacząco poprawiają komfort wielogodzinnej pracy, a nie służą tylko do składowania towarów. Zakupione w ostatnim czasie grunty zabudujemy więc parkami biznesowymi skierowanymi do różnych typów najemców: od mniejszych firm usługowych i handlowych po przedsiębiorstwa zajmujące się lekką produkcją czy operatorów logistycznych – mówi Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska. 

Strategia CTP zakłada realizację inwestycji w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów zaprojektowanych do obsługi wielu najemców w jednej lokalizacji. Tak też będzie w przypadku parków biznesowych, które powstaną na nowo nabytych gruntach. To możliwe dzięki różnej rozpiętości pojedynczych modułów najmu – od małych powierzchni od 500 mkw., poprzez centra logistyczne, po dodatkowo doświetlone i docieplone przestrzenie produkcyjne o metrażu od 1 500 mkw. W ten sposób CTP umożliwi najemcom elastyczne zarządzanie przestrzenią w zależności od ich zmieniających się potrzeb.

Poleć ten artykuł:

Polecamy