Czego nauczył Was COVID-19 ?

Czego nauczył Was COVID-19 ?

Zadaliśmy pytanie naszym managerom transportu : Czego nauczył Was COVID-19 ? Chcemy podzielić się spostrzeżeniami osób odpowiedzialnych za operacje transportu w XPO Transport Solutions Poland Sp. z o.o.

COVID-19 nauczył mnie elastyczności i szybkiej adaptacji do zmian – mówi Anna Słonina, Manager Oddziału Truckload w Zielonej Górze.  – Mój team mnie zadziwił,  jak szybko adaptowaliśmy się do zmian, chociażby do zmian w przepisach stale zmieniające się ustawy w różnych krajach stanowiły nie lada wyzwanie.

COVID-19 uwidocznił istotę relacji biznesowej i jakości. Bez wątpienia , ważne okazały się technologie i innowacyjność,  swobodny home office czy smartfony dla kierowców – wiele formularzy było wysyłanych bezpośrednio na telefony kierowców.

COVID-19 to też wiele decyzji, które podejmowaliśmy tu i teraz. Mocno wypchnął nas ze strefy komfortu. Z tego musi wyjść coś dobrego ! – podsumowuje Ania.

Mnie COVID-19 utwierdził, że mogę mieć pełne zaufanie do  zespołu. Jest on odpowiedzialny i solidarny co pokazała nowa sytuacja jeszcze bardziej. – mówi Michalina Bartkowiak , Manager Oddziału Brokerage w Poznaniu.

Ta sytuacja pokazała, że jakość dla klientów jest najważniejsza i że XPO Logistics jako firma stanęła na wysokości zadania w kwestii bezpieczeństwa swoich pracowników.

Pracować można z każdego miejsca na świecie i wykonywać swoje zadania skrupulatnie. Ta sytuacja pokazała mi , że wszystko jest możliwe – dodaje Michalina. 

Czego mnie nauczył COVID-19? Cała sytuacja z koronawirusem przypomniała nam wszystkim, że w życiu jak i biznesie nie ma nic pewnego.  – stwierdza Tomasz Kraus, Manager Oddziału Brokerage w Sosnowcu.

Powoli wracamy do normalności, ale odbudowanie tego co było będzie dużym wyzwaniem dla całego zespołu w Sosnowcu. Utwierdziłem się natomiast w przekonaniu, że pracuję z bardzo zgranym, zaangażowanym i zmotywowanym zespołem co pozwala patrzeć w przyszłość z większym optymizmem. – podkreśla Tomasz.

Przez te kilka miesięcy funkcjonowania w innej rzeczywistości wydaje się, że staliśmy się bardziej elastyczni i łatwiej dostosowujemy się do zmian. Ograniczona swoboda przemieszczania, forma pracy zdalnej, inne formy  komunikowania się – sprawdziliśmy się.

A czego Was i Wasze zespoły nauczył COVID-19?

Poleć ten artykuł:

Polecamy