Dachser i Fraunhofer IML kontynuują współpracę badawczą

Dachser i Fraunhofer IML kontynuują współpracę badawczą

Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera oraz Dachser przedłużają współpracę w ramach Dachser Enterprise Lab o kolejne trzy lata. Ich kooperacja nadal będzie koncentrowała się na projektach badawczo-rozwojowych z praktycznymi korzyściami dla sieci operatora.

Projekty obejmą obszary: technologie cyfrowe – jak nauka o danych i sztuczna inteligencja (AI) – systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS), 5G, Internet rzeczy (IoT), pojazdy autonomiczne oraz dostosowujące systemy magazynowe.

– Pierwszym krokiem współpracy badawczej w ramach Dachser Enterprise Lab jest dokładne zrozumienie nowych technologii i ich potencjału dla logistyki. Następnie, bazując na tym, rozwijamy prototypy i koncepcje, które dodają namacalną korzyść dla firmy oraz naszych klientów – przekształcając je w innowacje – wyjaśnia Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development w Dachser, który od 1 stycznia 2021 r. stanie na czele nowo utworzonej jednostki – IT & Development executive unit. – Nasza dotychczasowa wspólna praca pokazała, że jesteśmy w stanie na podstawie wyników badań z Dachser Enterprise Lab tworzyć zupełnie nowe procesy i usługi dla całej logistycznej sieci – dodaje Hohm

– Cieszymy się, że Dachser kontynuuje współpracę z Fraunhofer IML. Nasze dotychczasowe wyniki oraz kontrakt na kolejne 3 lata pokazują, jak ważne są te badania dla logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw -powiedział prof. Michael ten Hompel, Managing Director of Fraunhofer IML. – Jesteśmy szczególnie dumni, że zespoły laboratoryjnie kontynuowały efektywną pracę mimo restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Oczywiście takie wsparcie techniczne jak wideokonferencje oraz inne narzędzia do współpracy były bardzo pomocne, jednak to przede wszystkim wyjątkowe zaangażowanie i motywacja wszystkich pracujących w Dachser Enterprise Lab są kluczem do udanych badań w tych trudnych czasach – podsumował.

W Dachser Enterprise Lab eksperci logistyczni z firmy oraz naukowcy z Fraunhofer IML pracują w mieszanych zespołach laboratoryjnych nad różnymi zadaniami badawczo-rozwojowymi. Partnerstwo pomiędzy operatorem logistycznym a instytutem badawczym rozpoczęło się w październiku 2017 roku i właśnie zostało przedłużone do października 2023 roku.

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy