Dachser kontynuuje programy stażowe

Dachser kontynuuje programy stażowe

Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem blisko 630 stażystów i studentów rozpoczęło pracę w Dachser, w Niemczech.

Z początkiem roku szkolnego 2020 aż 600 stażystów i 25 studentów w całych Niemczech zrobiło pierwszy krok na swojej ścieżce kariery. W ten sposób dostawca usług logistycznych daje jasny sygnał, że pomimo trudnego czasu inwestuje w ludzi, bo to oni tworzą prężnie działającą i wydajną sieć.

Szczególnie popularne wśród młodych ludzi są w tym roku staże biznesowe w branży spedycyjno-logistycznej oraz szkolenia w zawodzie magazyniera. – Szkolenia te traktujemy jako długoterminowe zobowiązanie. Dlatego, nawet w tych trudnych czasach, inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji i wspieranie kolejnego pokolenia pracowników logistyki – mówi CEO Dachser, Bernhard Simon i dodaje: – Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem nadal zatrudniamy stażystów i studentów, ponieważ silny zespół zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników jest naszym priorytetem.

Dachser zatrudnia obecnie ok. 1800 przyszłych ekspertów ds. logistyki, którzy są w trakcie szkoleń lub kończą studia. Jako globalny gracz, firma rodzinna przygotowuje następne pokolenie do pracy w międzynarodowej logistyce i oferuje im perspektywę kariery w przyszłościowej branży odpornej na kryzysy.

Wzrasta też zaangażowanie Dachser w szkolenie i kształcenie zawodowych kierowców – aż 99 przyszłych kierowców, w tym 18 kobiet rozpoczęło obecnie szkolenia w firmie. Ponadto już 47 kierowców, w tym 5 kobiet, ukończyło tego lata analogiczne kursy, a 19 kierowców zawodowych zakończyło kwalifikację częściową (TQ1) w komercyjnym transporcie towarowym.

– Szkolenie kolejnego pokolenia wartościowych i zmotywowanych pracowników, a następnie ich długoterminowe zatrudnianie, jest częścią naszej kultury korporacyjnej – mówi Bernhard Simon.

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy