Dachser: nowa edycja programu stażowego

Dachser: nowa edycja programu stażowego

Logistyka stale się rozwija. Podobnie jest z wymaganiami wobec pracowników w tej branży. Dachser inwestuje więc w kształcenie przyszłych specjalistów i menedżerów. W tym roku do programu stażowego przystąpiło w Niemczech 583 praktykantów i 30 studentów. W Polsce swoją przygodę z Dachser tej jesieni rozpocznie 14 stażystów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o transport żywności, towarów, czy zaopatrzenie szpitali i gabinetów lekarskich w środki medyczne, logistyka odgrywa w naszym codziennym życiu ważną rolę. Jak jest istotna, przekonaliśmy się w czasie pandemii. Wizerunek branży logistycznej poprawił się w czasie kryzysu. Sektor ten stał się bardziej atrakcyjny na rynku pracy dzięki perspektywie stabilnej, obiecującej kariery zawodowej.
– Ze względu na to, że wiele targów pracy zostało odwołanych, mieliśmy ograniczone możliwości organizowania spotkań informacyjnych oraz samych staży. Etap rekrutacji do naszego programu był w tym roku dość trudny – przyznaje Vera Weidemann, Head of Corporate Human Resources w Dachser.
Tym bardziej zadowalający jest fakt, że udało się przyciągnąć 600 utalentowanych młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową w niemieckich oddziałach Dachser. Wśród nowo przyjętych jest 90 początkujących kierowców ciężarówek – to zawód, który dużo zyskał w oczach opinii publicznej podczas pandemii koronawirusa. Operator jest zadowolony z zainteresowania swoim programem stażowym. Zwłaszcza, że, biorąc pod uwagę dane niemieckiej Federalnej Agencji Pracy, liczba młodych osób ubiegających się o stanowisko stażysty w tym roku spadła o 32 tysiące, przez co wiele wakatów pozostało nieobsadzonych.
– Pomimo tych wszystkich wyzwań, pozostajemy wierni naszej idei odpowiedzialności za rozwój młodych talentów, ponieważ dobrze wyszkoleni pracownicy są podstawą naszej działalności. W ciągu ostatniego półtora roku nasi stażyści i studenci wykazali się ogromną motywacją do pracy, przyczyniając się do sukcesu firmy. Przez cały czas udało nam się utrzymać wysoką wydajność i jakość naszych usług. Było to możliwe przede wszystkim dzięki poświęceniu i zaangażowaniu naszych pracowników – podkreśla Burkhard Eling, CEO Dachser.

Stażyści stanowią około 10% pracowników firmy. Dotychczas w programach szkoleniowych Dachser wzięło udział łącznie 1 699 praktykantów i studentów. Największą, liczącą 283 osób, grupę wśród tegorocznych stażystów stanowią spedytorzy i logistycy, na drugim miejscu są magazynierzy – 121 praktykantów. W Polsce program stażowy jest realizowany już od 10 lat. W tym czasie skorzystało z niego 115 młodych osób.

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy