Dachser organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

Dachser organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

Wraz ze startem szczepień przeciwko Covid-19 w Niemczech, Dachser na zlecenie berlińskiego senatu zorganizuje logistykę szczepionek w stolicy naszego zachodniego sąsiada. Operator logistyczny przejmuje zarządzanie magazynem i dystrybucję specjalnych pojemników termalnych ze szczepionkami do ośrodków szczepień, aptek szpitalnych i mobilnych punktów szczepień.

Działając w imieniu senatu Berlina, Dachser  będzie zarządzał zapasami szczepionek po ich dotarciu do centralnego magazynu. Zapewni również codzienne dostawy o gwarantowanej jakości do sześciu berlińskich centrów szczepień, jedenastu aptek szpitalnych oraz nawet 60 mobilnych zespołów szczepiących. Niezbędny sprzęt  zostanie dostarczony z magazynu Dachser.

– Od lipca 2020 roku ściśle współpracujemy z berlińskim senatem, w zakresie skutecznego magazynowania środków ochrony osobistej i szybkich testów na koronawirusa oraz ich dystrybucji do placówek służby zdrowia w mieście – mówi Olaf Schmidt, General Manager Dachser Berlin-Brandenburg logistics center w Schönefeld.

– Cieszymy się, że możemy wnieść do tej współpracy nasze logistyczne know-how, aby wspierać ten bardzo ważny dla społeczeństwa łańcuch dostaw – dodaje.

Poleć ten artykuł:

Polecamy