Dachser Polska pro bono dla poznańskich szpitali

Dachser Polska pro bono dla poznańskich szpitali

Dachser Polska, międzynarodowy operator logistyczny, zaangażował się w pomoc instytucjom i personelowi medycznemu będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. We współpracy z inicjatorem akcji – Beiersdorf Manufacturing Poznań, operator pro bono dostarczył prawie 6 ton produktów do dezynfekcji i środków pielęgnacyjnych do szpitali, urzędów, domów opieki społecznej i organizacji na terenie Poznania.

Akcja charytatywna została zrealizowana w ramach międzynarodowego programu wsparcia „Care Beyond Skin”, którego organizatorem jest koncern Beiersdorf. Główny cel programu to pomoc lekarzom i instytucjom w walce z pandemią.

Dachser przyłączył się do akcji i bezpłatnie dostarczył produkty zapewnione przez Beiersdorf. Z fabryki w Poznaniu przewiezione zostały produkty o łącznej wadze 5978 kg. Dostawy zorganizowane przez Dachser dotarły m.in. do poznańskich szpitali, domów opieki społecznej, urzędów oraz stowarzyszeń.

– Społeczna odpowiedzialność jest integralną częścią tożsamości Dachser dlatego przyłączenie się do akcji Beiersdorf było dla nas czymś naturalnym. Jesteśmy firmą rodzinną, a wyznawane przez nas wartości opierają się na wzajemnym wsparciu i pomocy w chwilach potrzeby. Jako operator logistyczny zaoferowaliśmy to, w czym jesteśmy najlepsi – inteligentną logistykę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i sprawną sieć transportową. Współorganizacja dostaw w ramach szczytnej akcji „Care Beyond Skin” jest świetnym przykładem kooperacji przedsiębiorstw, dzięki której możemy w realny sposób wspomóc personel medyczny i instytucje walczące o ludzkie życie w czasie pandemii koronawirusa – mówi Jarosław Witkowski, kierownik oddziału Dachser w Poznaniu.

(Dachser)

Poleć ten artykuł:

Polecamy