Dachser wspiera bieg Fundacji Poland Business Run

Dachser wspiera bieg Fundacji Poland Business Run

Dachser został sponsorem siódmej edycji Poland Business Run 2018. Dachser wspiera fundację już po raz kolejny, tym razem sponsorując bieg w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach

Największy w Polsce charytatywny bieg biznesowy ma na celu zebranie środków na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Również pracownicy Dachser są zaangażowani w wydarzenie: w czterech miastach wystartuje aż 11 drużyn reprezentujących różne oddziały operatora.

 

W niedzielę, 2 września, w dziewięciu miastach Polski – Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Rzeszowie odbędzie się charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run, w którym wystartuje załoga Dachser. Bieg ma charakter sztafetowy – w każdej z nich występuje pięciu zawodników. W tym roku do rywalizacji o szczytny cel zgłosiło się aż 55 pracowników operatora logistycznego. W poznańskim biegu udział wezmą cztery zespoły Dachser. W Warszawie i Łodzi w barwach operatora wystartują po trzy sztafety. W Katowicach pobiegną natomiast pracownicy z oddziału Dachser w Sosnowcu. Dystans dla każdego uczestnika wynosi około 3,8 km.

 

– W Dachser od lat angażujemy się w liczne projekty prospołeczne zarówno w skali międzynarodowej, jak i krajowej. Tym razem, współpracując z Fundacją Poland Business Run, chcemy udzielić wsparcia osobom niepełnosprawnym ruchowo. Pracownicy Dachser w tej szczytnej akcji wezmą udział już po raz drugi. W ubiegłym roku w trzech miastach Polski pobiegło trzydziestu naszych pracowników, a w tej edycji wystartuje ich prawie dwa razy więcej. Bardzo się cieszę, że akcja staje się coraz popularniejsza w naszej firmie. Dzięki temu wspólnie możemy pomóc w pozyskaniu funduszy na rehabilitację czy spełnianie marzeń podopiecznych fundacji – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

 

W wydarzeniu wezmą udział osoby pracujące na różnych stanowiskach w Dachser – zarówno pracownicy magazynów i terminali, jak i kadra managersko-administracyjna.

 

– Nie trzeba być zawodowym biegaczem, aby się zaangażować w to wydarzenie. Z Dachser w Poland Business Run startują zarówno osoby, które uprawiają sport na co dzień, jak i takie, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z bieganiem. To też doskonała okazja do integracji dla naszych pracowników. Każdy, kto czuje ducha pracy zespołowej i chce się bawić, może wspomóc akcję – dodaje prezes Dachser.

Poleć ten artykuł:

Polecamy