DACHSER zakłada spółkę joint venture w Japonii

DACHSER zakłada spółkę joint venture w Japonii

Dachser podpisał umowę joint venture z japońską firmą logistyczną Nishi-Nippon Railroad Co., Ltd. Powołana spółka DACHSER Japan K.K. otworzy swoje pierwsze biuro w Tokio pod koniec 2023 roku.

Jako część globalnej sieci DACHSER, japoński oddział będzie oferować transport lotniczy i morski oraz będzie połączony z siecią transportu drogowego Dachser w Europie. Yves Larquemin, Managing Director w Dachser South Korea, obejmie także stery oddziałem DACHSER Japan.

– Cieszymy się z kolejnego kroku w naszym rozwoju na rynku japońskim. Klienci zarówno w Japonii, jak i na całym świecie, poszukujący niezawodnych dostaw “od drzwi do drzwi” skorzystają z wiedzy logistycznej Dachser, kompleksowej globalnej sieci oraz zaawansowanych systemów informacyjnych – mówi Edoardo Podestà, COO DACHSER Air & Sea Logistics

Specyficzna dla danego sektora wiedza specjalistyczna na poziomie globalnym

– Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką świata i kluczowym graczem w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Ma też ogromny potencjał biznesowy w zakresie produktów farmaceutycznych i medycznych. Połączenie specjalistycznej wiedzy branżowej i globalnie połączonych usług oznacza, że możemy zaoferować naszym klientom logistykę, która wnosi wartość dodaną – dodaje Yves Larquemin, Managing Director DACHSER South Korea i DACHSER Japan.

Poleć ten artykuł:

Polecamy