DACHSER zwiększa zdolności logistyczne w regionie Hanoweru

DACHSER zwiększa zdolności logistyczne w regionie Hanoweru

DACHSER otworzył nowy magazyn w Langenhagen koło Hanoweru. Obiekt o łącznej powierzchni 11 800 m2 zapewnia klientom przemysłowym szeroki zakres usług magazynowych i transportowych.

Park przemysłowy „Alpha Industrial Gewerbepark Langenhagen”

Połowę z 9 500 m2 powierzchni magazynowej można wykorzystać do składowania blokowego. Druga połowa hali jest wyposażona w regały na 8 700 palet. Do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych służy jedenaście ramp przeładunkowych. Ponadto są dwa doki do obsługi samochodów dostawczych oraz dwie bramy do załadunku i rozładunku towarów wielkogabarytowych. Natomiast około 800 metrów kwadratowych zajmuje powierzchnia biurowa. Dodatkowa antresola w przedniej części magazynu to kolejne 1 500 m2 powierzchni logistycznej. To właśnie tutaj realizowane są usługi o wartości dodanej, takie jak pakowanie, etykietowanie i kompletacja zamówień.
Nowy magazyn znajduje się w parku przemysłowym „Alpha Industrial Gewerbepark Langenhagen”, położonym niedaleko lotniska, a także centrum logistycznego DACHSER w Hanowerze.
– Widzimy duże zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i usługi logistyczne w rejonie Hanoweru. Wpływ pandemii na globalne łańcuchy dostaw spowodował dalszy wzrost popytu. Nowa lokalizacja magazynu pozwala nam w bardzo elastyczny sposób odpowiadać na zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Inwestycja w Langenhagen jest ważnym krokiem dla naszego rozwoju w tym regionie – mówi Aleksandar Beslic, Branch Manager European Logistics w centrum logistycznym DACHSER w Hanowerze.

Elastyczność i dobre połączenia

Nowy obiekt ma wiele zastosowań. Posłuży obecnym i nowym klientów z branży przemysłowej. Przystosowany jest do składowania materiałów niebezpiecznych. W tym celu 1 350 miejsc paletowych wyposażono w system zraszaczy regałowych. Dodatkowo budynek może pełnić funkcję magazynu czasowego składowania.
DACHSER od ponad dwudziestu lat prowadzi centrum logistyczne w Hanowerze przy pobliskiej ulicy Kemptener Straße. Centrum obsługuje towary przemysłowe i handlowe (European Logistics), żywność (Food Logistics) oraz transport lotniczy i morski (Air and Sea Logistics). DACHSER zatrudnia obecnie w Langenhagen w sumie około 500 osób.
– Hanower-Langenhagen to jeden z kluczowych węzłów naszej sieci. DACHSER obsługuje w tym miejscu ponad 1,3 mln przesyłek rocznie. Po rozbudowie magazynu jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu. Dzięki lokalizacji przy lotnisku w Hanowerze, w pobliżu autostrad A7 i A2 oraz niedaleko dwóch głównych portów morskich w Hamburgu i Bremie, nasze centrum logistyczne ma wyjątkowo dobre połączenia z ogólnoświatową siecią logistyczną DACHSER, a także z globalnymi rynkami zaopatrzenia i dystrybucji – mówi Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER.
Park przemysłowy w Langenhagen, w tym nowy magazyn, został zrealizowany przez krajowego inwestora nieruchomości oraz dewelopera Alpha Industrial i spełnia szereg kryteriów zrównoważonego rozwoju. Okna od podłogi do sufitu i duża liczba dodatkowych otworów zapewniają więcej naturalnego światła. Do tego dochodzą zielone dachy, oświetlenie LED, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, solarne wiaty rowerowe, system nawadniania terenów zielonych oraz łąka z rodzimymi gatunkami roślin.
– Cieszymy się, że możemy wesprzeć firmę DACHSER w rozbudowie jej potencjału dzięki naszemu nowoczesnemu parkowi przemysłowemu w regionie Hanoweru i liczymy na długoterminową współpracę – mówi Ulrich Wörner, dyrektor zarządzający Alpha Industrial Advisors GmbH.
W przeciwieństwie do wielu innych deweloperów biuro zachowa „Alpha Industrial Gewerbepark Langenhagen” we własnym portfelu i będzie nim samodzielnie zarządzać.

Poleć ten artykuł:

Polecamy