Danone wznawia umowę z Kuehne + Nagel

Danone wznawia umowę z Kuehne + Nagel

Danone, jeden z największych na świecie producentów artykułów spożywczych, przedłuża umowę o współpracy z globalnym dostawcą usług logistycznych Kuehne + Nagel na kolejne 3,5 roku.

Kuehne + Nagel świadczy usługi związane z magazynowaniem w kontrolowanej temperaturze i pakowaniem produktów na rzecz firmy Danone w Polsce, wykorzystując nowo wybudowany zakład o powierzchni 13 000 mkw. w Święcicach koło Warszawy, a także istniejące już centrum dystrybucyjne (4 000 mkw.) w Chorzowie, na południu Polski. Dla obu usług firma Kuehne + Nagel jest wyłącznym dostawcą. Firmy współpracują od prawie 10 lat.

Produkty dostarczane są z zakładów Danone i odbierane na podstawie zamówień klientów, z zastosowaniem nowoczesnej technologii sterowania głosem [pick-to-voice]. W obu centrach utrzymywana jest pożądana temperatura. Centra te wyposażone są także w najnowsze urządzenia magazynowe, np. regały grawitacyjne. Magazyny działają 24 godziny na dobę w systemie trzyzmianowym.

Firma Kuehne + Nagel opracowała oprogramowanie umożliwiające połączenie własnego systemu zarządzania gospodarką magazynową z istniejącą architekturą informatyczną spółki Danone. Poza Polską Kuehne + Nagel zapewnia obsługę logistyczną firmie Danone na wielu rynkach strategicznych, takich jak Francja, Ukraina, Brazylia i Włochy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy