DB Schenker: mistrzowie bezpieczeństwa

DB Schenker: mistrzowie bezpieczeństwa

Na początku września kierowcy walczyli w Mistrzostwach Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy o Puchar Prezesa DB Schenker. Mistrzostwa zorganizowano już po raz dziesiąty. Ich celem jest przede wszystkim promocja bezpiecznego zachowania na drodze, a także ekonomicznej jazdy.

– Najważniejszym celem Mistrzostw jest promowanie techniki bezpiecznej jazdy. To szczególnie ważne, gdyż codziennie w trasę w Polsce i Europie wyrusza 3000 naszych kierowców. Wydarzenie wyzwala też jednak sportową rywalizację pomiędzy kierowcami – w duchu integracji i dobrej zabawy. To także okazja dla kierowców z różnych oddziałów, żeby się poznać i spędzić ze sobą czas w miłej atmosferze – mówi Andrzej Gluźniewicz, koordynator ds. współpracy z przewoźnikami w DB Schenker

W tym roku w zawodach wzięło udział trzydziestu trzech kierowców z oddziałów w całej Polsce. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: B, C oraz C+E. Do wykonania były cztery punktowane zadania: test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, plac manewrowy, bezpieczna i ekonomiczna jazda w trasie oraz pierwsza pomoc. Przyznano również dodatkowe nagrody dla najlepszych spośród chętnych uczestników Mistrzostw, za umiejętności jazdy samochodem osobowym na specjalnie przygotowanym placu manewrowym.

Zarówno kierowcy, jak i kibice oraz zaproszeni goście oprócz zmagań mogli liczyć na wiele dodatkowych atrakcji. Można było wziąć udział w „dachowaniu” na pokładzie symulatora, obejrzeć pokaz akcji ratunkowej po wypadku z udziałem motocyklisty czy przekonać się, jak wygląda działanie poduszki powietrznej. Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a jego przedstawiciele jak co roku wcielili się w role sędziów. Honorowym patronem mistrzostw jest Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

(DB Schenker)

Poleć ten artykuł:

Polecamy