DB Schenker ostatecznie na sprzedaż?

DB Schenker ostatecznie na sprzedaż?

Jak donosi Reuters, powołując się na anonimowych informatorów, zapadła decyzja o sprzedaży DB Schenker, logistycznej odnogi Deutsche Bahn. Wieści od takich planach pojawiały się w mediach od lat, ale miały one dojrzeć po objęciu władzy przez Olafa Scholza.

Zatrudniający 75 tys, osób DB Schenker jest jedną z największych niemieckich firm i w pierwszej połowie roku zanotował spore zyski. Jednak w Niemczech koalicjanci SPD nalegają na to, aby Koleje Niemieckie skupiły się na organizacji przewozów pasażerskich i towarowych w Niemczech. Przedstawiciele rządu i Deutsche Bahn odmawiają oficjalnego komentarza, ale nie da sie ukryć, że temat sprzedaży operatora logistycznego powraca jak bumerang, zaś Reuteurs utrzymuje, że swoje wiadomości ma z  obu tych źródeł.

Według wstępnych szacunków, wartość DB Schenker waha się między 12 a 20 mld. euro, zaś ostateczna wycena w znacznym stopniu będzie zależeć od rozwoju globalnej sytuacji ekonomicznej. Nie ma jednak wątpliwości, że na zakup Schenkera stać będzie tylko gigantów. Rząd Niemiec ma według doniesień nie śpieszyć się z samym procesem sprzedaży i nowego właściciela możemy poznać dopiero w 2024 roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy