DB Schenker z nowym terminalem w Toruniu

DB Schenker z nowym terminalem w Toruniu

DB Schenker do swojej sieci złożonej dotychczas z 17 terminali na terenie Polski dodaje 18. terminal. Nowy obiekt w Toruniu to inwestycja warta ponad 50 mln zł. Znajduje się przy ul. Przelot 74 w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód.

Na działce liczącej blisko 41 tys. mkw. powstała hala przeładunkowa o powierzchni operacyjnej ponad 4800 mkw. i nowoczesne biuro z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników i dostawców, które stanowi dodatkowe 660 mkr. Terminal posiada 54 doki dla pojazdów ciężarowych oraz specjalną rampę, służącą do ich odśnieżania. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Rozwój sieci logistycznej DB Schenker w Polsce

Ostatnie inwestycje w infrastrukturę DB Schenker w Polsce oznaczały wymianę istniejących obiektów na nowoczesne, ekologiczne budynki w ramach sieci 17 terminali. Inwestycja w Toruniu to dodanie kolejnego elementu do tej sieci. Jej rozwój o 18-ty terminal wiąże się z uruchomieniem kilkunastu dodatkowych codziennych połączeń pomiędzy Toruniem i najważniejszymi miastami na terenie kraju.

– Dodatkowy terminal zwiększa możliwości operacyjne firmy ale też stwarza szanse na rozwój biznesu naszych klientów. Jeszcze bardziej zwiększamy częstotliwość połączeń w naszej sieci. Tym samym skracamy logistyczny dystans pomiędzy nadawcami i odbiorcami przesyłek – mówi Przemysław Jastrzębski, Szef oddziałów DB Schenker w Toruniu i Bydgoszczy.

– Nasze terminale w Polsce stanowią ważną część najsilniejszej europejskiej sieci 430 terminali DB Schenker, powiązanych ze sobą regularnymi liniami samochodowymi. Terminal w Toruniu obsłuży więc nie tylko towary firm z regionu Kujaw i Mazowsza, ale całej Polski, jak również klientów funkcjonujących na rynkach międzynarodowych – dodaje Władysław Kiczak, VP Head of Land NEE DB Schenker.

Obiekt zlokalizowano tuż przy węźle Lubicz autostrady A1. Znajduje się on w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych. Posiada dogodne połączenia praktycznie w każdym kierunku, co ma wpływ na sprawne i niezakłócone dostawy towarów.

Zrównoważony budynek

To nowoczesny, doświetlony światłem dziennym budynek. Powstał w zgodzie z zasadami ergonomii oraz tak, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko naturalne. Uwzględniono w nim rozwiązania oszczędzające wodę czy np. energooszczędne, automatyczne oświetlenie LED. Posiada nowoczesny system BMS (Building Management System), który pozwala na sprawne monitorowanie i zarządzanie zasobami energii. Budynek powstawał zgodnie z zasadami BREEAM i jest obecnie w trakcie certyfikacji. Nie licząc kierowców – dostawców firmy – pracować tam będą 53 osoby.

Poleć ten artykuł:

Polecamy