„Dbanie o planetę jest naszym obowiązkiem” – Colian Logistic ratuje zagrożony las

„Dbanie o planetę jest naszym obowiązkiem” – Colian Logistic ratuje zagrożony las

z najbardziej poszkodowanych przez naturę lasów w Polsce. Akcja „Zalesianie 2022” organizowana przez PKN EPAL to ogromny gest dla przyrody i kolejnych pokoleń. Zasadzonych zostało ok. 4 tys. drzew.
Sytuacja drzew w ostatnim czasie jest wyjątkowo ciężka – nad Polską cyklicznie przechodzą wichury, które wyrywają je z korzeniami, a susze przyczyniają się do pożarów lasów. Ogromne straty w 2017 roku poniosła osada w Nowaszycach obok Gniezna. Największy w historii Lasów Państwowych huragan zniszczył wtedy ok. 80% jej drzewostanu. Natura sama mogłaby sobie nie poradzić z tak dużym problemem, a świadoma ingerencja człowieka może jej pomóc i wprowadzić równowagę w tym ważnym ekosystemie.

odnawianie drzewostanu poprzez dosadzanie nowych drzew

Jednym z procesów, który może przyczynić się do obudowy lasu, jest odnawianie drzewostanu poprzez dosadzanie nowych drzew. W piątek 8 kwietnia 2022 r. Colian Logistic w odpowiedzi na zaproszenie producenta palet EPAL, pomógł wrócić osadzie do stanu sprzed klęski żywiołowej.

Jako ikona gospodarności staramy się na każdym kroku rozsądnie zarządzać dostępnymi zasobami. Dzięki drzewom możemy oddychać, a więc dbanie o planetę jest naszym obowiązkiem. Staramy się to realizować poprzez podejmowane przez nas działania – podkreśla specjalista ds. marketingu Marika Rajter, która sama zasadziła kilkadziesiąt drzew.
Colian Logistic działa ekologiczne oraz wykorzystuje różne sposoby recyklingu i oszczędzania zasobów: stosuje automatyczne systemy oświetlenia LED w magazynach, nowoczesne urządzenia energooszczędne takie jak wózki litowo-jonowe czy owijarki zużywające mniejsze ilości folii i energii. Świetliki, agregaty prądotwórcze i ogrzewanie gazowe to kolejne rozwiązania, poprzez które firma wspiera zrównoważony rozwój.
„Zalesianie” to akcja, którą Polski Komitet Narodowy EPAL organizuje od kilku lat. Tegoroczne sadzenie drzew w Nowaszycach to już 5. edycja przedsięwzięcia. Proces sadzenia był nadzorowany przez Nadleśnictwo Gniezno.

Poleć ten artykuł:

Polecamy