Depenbrock Polska ogłoszony generalnym wykonawcą MDC2 Park Łódź South

Depenbrock Polska ogłoszony generalnym wykonawcą MDC2 Park Łódź South

MDC2 wybrał generalnego wykonawcę dla MDC2 Park Łódź South. Będzie nim Depenbrock Polska. Projekt jest zlokalizowany w Głuchowie – 19 km na południe od granicy Łodzi. Obiekt tworzą dwa budynki dystrybucyjno-logistyczne o planowanej łącznej powierzchni GLA ponad 80 000 m2. W MDC2 Park Łódź South wynajęto już powierzchnię dla firmy Notino, podpisując umowę najmu na ponad 28 000 m2.

Właścicielem i inwestorem jest Fortress Real Estate Investments Limited (Fortress), spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE), właściciel portfela nieruchomości komercyjnych. Deweloperem projektu jest MDC2.

Fortress, MDC2 i Depenbrock Polska wyznają te same  wartości – wdrażanie strategii ESG jest kluczowym elementem podejmowania wszelkich decyzji co stawia spółki w pierwszym szeregu firm realizujących najbardziej zrównoważone środowiskowo obiekty magazynowe na polskim rynku. Depenbrock do projektu w Głuchowie dodatkowo wnosi wartości wynikające z dziesiątek lat doświadczenia na rynku budowlanym, a także z odważnego podejścia do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które wdraża z sukcesem na rynku budowlanym.

„Współpracujemy z najlepszymi. Dzięki przemyślanej kulturze organizacyjnej w naszym portfolio można znaleźć partnerów, którzy wspólnie z nami umacniają pozycję liderów rynkowych. Najważniejsze są dla nas wspólne wartości. Realizujemy ekologiczne, bezpieczne i przemyślane miejsca do magazynowania, dystrybucji oraz produkcji. MDC2 Park Łódź South będzie stanowić potwierdzenie tego, że każdy wysiłek wkładany w wykonywane przez nas projekty oznacza najwyższą jakość” – mówi Marek Bodak, Prokurent, Depenbrock Polska.

Standardem w MDC2 jest wybór generalnego wykonawcy spełniającego ważne kryteria związane z zasadami zrównoważonego budownictwa, uwzględniające między innymi wskazania dotyczące niskoemisyjności używanych materiałów (w tym, m.in. betonu i stali), wykazania Deklaracji Środowiskowej Produktów, badania wpływu produktów na środowisko w poszczególnych etapach ich życia, szczegółowych analiz szczelności konstrukcji, jak również kompleksowego LCA (pol. analiza cyklu życia budynku).

Badanie LCA obejmuje dokładną inwentaryzację energii i materiałów i ocenia ich skumulowany potencjalny wpływ na środowisko. Celem jest udokumentowanie i poprawa ogólnego profilu środowiskowego centrum logistycznego.

Do budowy MDC2 Park Łódź South zaplanowano między innymi użycie betonu niskoemisyjnego. Zastosowana zostanie także stal o obniżonym śladzie węglowym. Przed podpisaniem umów firmy przeprowadziły analizę materiałów budowlanych pod kątem pochodzenia i procesu produkcji. Zatrudniony generalny wykonawca dostarczy zatem materiały budowlane z certyfikatem EPD (Deklaracja Środowiskowa Produktu). Oprócz szeregu ekologicznych rozwiązań swoistych dla obiektów MDC2 obejmujących wykorzystanie energii słonecznej, innowację będą stanowić pompy ciepła, które zostaną zastosowane w biurach firmy Notino. Koniec budowy zwieńczą szczegółowe testy szczelności budynków, które dopełnią całość przemyślanej koncepcji zrównoważonego rozwoju projektu.

„Naszym priorytetem w projektowaniu i budowie MDC2 Park Łódź South był taki dobór generalnego wykonawcy, by zapewnić przyszłym użytkownikom najwyższej klasy budynki przy zachowaniu ich możliwie najniższej emisyjności. Zaufanie do Depenbrock Polska – kompetentnej odpowiedzialnej społecznie firmy – to klucz do sukcesu. Odczują to osoby pracujące w obiekcie i przebywające na jego terenie. W sposób szczególny przełoży się to na środowisko, ponieważ wpływ parku logistyczno-dystrybucyjnego na nie będzie ograniczony do niezbędnego minimum. Naszymi projektami podkreślamy, jak ważna jest dbałość o otoczenie, w którym żyjemy. Chcemy, by nasza działalność pozytywnie wpływała na całość branży magazynowej, najemców, a także – priorytetowo – na jakość życia przyszłych pokoleń” – mówi Piotr Kowalski, Dyrektor ds. budowlanych, MDC2.

Poleć ten artykuł:

Polecamy