DHL chroni zagrożone lamparty

DHL chroni zagrożone lamparty

Organizacja pozarządowa Panthera podpisała umowę z firmą DHL Express na przewóz i dystrybucję sztucznych futer lampartów do Republiki Południowej Afryki do wykorzystania w tradycyjnych ceremoniach Shembe.

DHL podpisała umowę z organizacją Panthera, wiodącą na świecie organizacją zajmującą się ochroną wielkich kotów, na przewóz sztucznych futer lampartów do Afryki w ramach ochrony tego zagrożonego gatunku, którego futro noszone jest jako strój ceremonialny przez członków kościoła Shembe w Południowej Afryce. W imieniu organizacji Panthera DHL będzie w ramach umowy zawartej aż do maja 2015 r. za darmo przewozić sztuczne futra z lamparta z Chin do RPA.

W ramach umowy DHL będzie zapewniać bezpłatne wsparcie logistyczne, pokrywając koszty związane z międzynarodowym przewozem i dystrybucją wśród członków kościoła Shembe w Afryce.

DHL aktywnie wspiera projekty ochrony zwierząt w całej Afryce, od przenoszenia nosorożców do Tanzanii i goryli do Gabonu, do wspierania innych lokalnych spraw, między innymi sponsorowania osieroconego słonia, Pana Brrr. Organizacja Panthera współpracuje z przywódcami kościoła Shembe w zakresie edukowania swoich członków o zagrożeniach dla lampartów w całej Afryce Południowej oraz pracowała z projektantami i firmami odzieżowymi nad opracowaniem wysokiej jakości sztucznych skór z lamparta do wykorzystania jako stroje ceremonialne.

Poleć ten artykuł:

Polecamy