DHL Supply Chain partnerem akcji „1000 powodów, by czytać”

DHL Supply Chain partnerem akcji „1000 powodów, by czytać”

Tysiące nowych książek od Empiku trafi do 10 szkół w całej Polsce. 22 i 23 lutego ciężarówka Empiku wypełniona po brzegi nowymi książkami przyjedzie do Zabrańca, Okuniewa i Mińska Mazowieckiego. To pierwsze przystanki na trasie finału 5. edycji akcji Empiku „1000 powodów, by czytać”.

W ciągu tygodnia ciężarówka odwiedzi 10 miejscowości, a bohaterowie Empiku Redaktor Książeczka i Pani Kropka przekażą w sumie 10 000 nowych książek oraz czytniki e-booków zwycięskim podstawówkom.

– Już po raz piąty z ogromną przyjemnością i radością Empik przekazuje książki szkolnym bibliotekom, a DHL Supply Chain po raz pierwszy wspiera projekt logistycznie. Program „1000 powodów, by czytać” od lat przekonuje, że każda kolejna lektura to wspaniała przygoda i czas spędzony z fantastycznymi bohaterami, których zapamiętamy na zawsze. Szkolna biblioteka jest natomiast miejscem dostępnym dla każdego ucznia, nieprzebraną skarbnicą nowych, porywających opowieści. Uczęszczające do szkoły dzieci mogą polecać sobie tytuły, razem przeżywać ulubione fragmenty, rozmawiać o postaciach i fabule. I wspólnie buszować między regałami podczas przerw. Obserwując zaangażowanie uczniów oraz ich rodziców, dziadków i sąsiadów, nie mamy żadnych wątpliwości, że biblioteka to także miejsce, które potrafi zjednoczyć we wspólnej sprawie i zainspirować do działania. Wizyta Redaktora Książeczki i Pani Kropki to święto całej lokalnej społeczności i uhonorowanie wspólnego wysiłku – Justyna Chmielewska, manager projektów rozwijających czytelnictwo wśród dzieci w Empiku

Partnerem logistycznym akcji jest DHL. Ciężarówka DHL Supply Chain została wyposażona w innowacyjną technologię solarną TRAILAR. System generuje energię elektryczną ze światła słonecznego, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 o 4,5 tony rocznie dla każdego pojazdu.

– Udział w projekcie wspierającym czytelnictwo wśród dzieci w Polsce jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i przyjemnością. Cieszymy się ze możemy wesprzeć Empik w tej szczytnej akcji dostarczając książki do bibliotek, które wygrały w konkursie – mówi Andries Retief, CEO DHL Supply Chain w Centralnej i Środkowej Europie.

Triumfalna trasa po Polsce

Do piątej edycji konkursu „1000 powodów, by czytać” zgłosiło się łącznie ponad 550 podstawówek i pomimo nietypowych, pandemicznych okoliczności liczba zgłoszeń była porównywalna do tej osiągniętej rok wcześniej. Aby wyrównać szanse szkoły podzielono na dwie kategorie – podstawówki do 120 oraz powyżej 120 uczniów. W konkursie wyłonionych zostało dziesięciu zwycięzców, po pięć z każdej kategorii. W tym roku najbardziej zaangażowane okazały się szkoły z Krakowa, Leszna, Mińska Mazowieckiego, Myszkowa, Niepołomic, Okuniewa, Serokomli, Trzebosi, Zabrańca i Zielonej Góry. Oprócz 10 000 książek, do zwycięzców trafią czytniki e-booków oraz kody na wybraną opcję abonamentu w aplikacji Empik Go dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Do organizacji konkursu przez cały rok przyczyniają się uczestnicy programów Empik Premium i Empik Premium Free. Każdy ich zakup w salonach Empik i na Empik.com to „cegiełka” przekazywana na rzecz akcji „1000 powodów, by czytać”, pozwalająca doposażyć szkolne biblioteki w tysiące nowych historii. Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiej Izby Książki, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.


(DHL Supply Chain)

Poleć ten artykuł:

Polecamy