DHL Supply Chain rusza z budową w Gorzowie Wielkopolskim

DHL Supply Chain rusza z budową w Gorzowie Wielkopolskim

DHL Supply Chain rozpoczął budowę pierwszego etapu nowoczesnego, ekologicznego kompleksu logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim o planowanej łącznej powierzchni wynoszącej ponad 110.000 mkw.

W czwartek 18 sierpnia przedstawiciele inwestora DHL Supply Chain i lokalnych władz podpisali akt erekcyjny i wmurowali kamień węgielny pod nową inwestycję logistyczną przy ulicy Mosiężnej. W symbolicznej inauguracji budowy DSC E-com Distribution Center wzięli udział przedstawiciele władz Gorzowa Wielkopolskiego, w tym Prezydent Jacek Szymankiewicz oraz lokalni samorządowcy.

– Budowa centrum logistycznego DHL Supply Chain w stolicy województwa lubuskiego to ważny krok w strategii rozwoju firmy w Europie Centralnej. Wybraliśmy to miejsce dla naszej inwestycji, gdyż Gorzów Wielkopolski jest położony w idealnym dla łańcucha logistycznego miejscu, łączącym wschód z zachodem poprzez pobliską autostradę A2 i północ z południem, poprzez drogę ekspresową S3, nie tylko w perspektywie kraju, ale i tego regionu Europy. Dodatkowym atutem jest bardzo dobrze rozwinięty rynek pracy i wykwalifikowana siła robocza będąca spadkiem po bogatej przemysłowej historii miasta. Nie do przecenienia jest także świetna współpraca z lokalnymi władzami miasta, które prezentują tak potrzebną w dzisiejszym biznesie szybkość i elastyczność w działaniu. Mam nadzieję, a nawet jestem przekonany, że nie jest to ostatnia inwestycja DHL Supply Chain w Gorzowie, czego serdecznie życzę mieszkańcom, władzom samorządowym oraz polskiemu oddziałowi DHL Supply Chain – powiedział Tomasz Kocik, V-ce Prezes ds. Finansów DHL Supply Chain w Europie Centralnej i Wschodniej.

Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym etapem rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym dwucyfrowym tempie. Pandemia dodatkowo pokazała, jak ważnym sektorem w gospodarce jest handel internetowy, jaką rolę odgrywa w nowoczesnym społeczeństwie i jak dużym potencjałem rozwojowym dysponuje.

DHL Supply Chain oferuje usługi w segmencie e-commerce największym graczom, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich firm, które realizując coraz większą liczbę zamówień zmuszone są skalować działalność, firma rozwija także swoją europejską sieć EFN. Umożliwia ona obsługiwanym klientom dynamiczny rozwój oraz korzystanie z ponad 30 lokalizacji w Europie.

Ogromnym atutem nowej inwestycji jest jej lokalizacja – blisko dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego jakim jest Gorzów Wielkopolski, przy trasie S3, doskonale skomunikowana z autostradą A2 i niecałą godzinę drogi od granicy z Niemcami. Dzięki takiemu położeniu, obiekt DHL Supply Chain umożliwi klientom jeszcze szybszą obsługę rynków zachodniej Europy.

Ekologia i 9 miesięcy prac

Obiekt o powierzchni ponad 60.000 mkw., który jest pierwszym etapem planowanego kompleksu o całkowitej powierzchni ponad 110.000 mkw., będzie drugim co do wielkości tego typu budynkiem w Gorzowie Wielkopolskim. Jego budowa ma potrwać do początku 2023 roku. Pracę w najnowszym kompleksie DHL Supply Chain znajdzie kilkaset osób.

Zgodnie z polityką GoGreen DHL obiekt przejdzie proces certyfikacji i będzie realizowany zgodnie z założeniami systemu BREEAM na poziomie Excellent. Już od momentu rozpoczęcia budowy minimalizowane jest zużycie energii elektrycznej poprzez zastosowanie licznych rozwiązań takich jak systemy podliczników czy świetliki. Wdrażane są także rozwiązania redukujące zużycie wody oraz zarządzające światłem. Planowane są również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, a tereny zewnętrzne zostaną zagospodarowane jako obszary zielone.

Jako wiodąca na świecie firma logistyczna DHL Supply Chain jest również liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Oznacza to m.in. zaangażowanie w zmniejszanie śladu węglowego oraz wyznaczenie najwyższych standardów w zakresie kwestii społecznych i zarządzania. Inwestycja jest realizowana w oparciu o restrykcyjne założenia ograniczające użycie paliw kopalnych. Budynek będzie operacyjnie neutralny w kontekście śladu węglowego, zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, a temperatura wewnątrz będzie kontrolowana poprzez nowoczesne pompy ciepła.

Na przestrzeni lat firma DHL Supply Chain wielokrotnie wprowadzała przełomowe zmiany w sektorze logistyki, począwszy od przedstawienia pierwszego ekologicznego produktu logistycznego po zyskanie miana pierwszej firmy logistycznej, która zobowiązała się do osiągnięcia zerowego poziomu emisji do roku 2050.

Poleć ten artykuł:

Polecamy