DIMAX Int. Poland dopełnia Panattoni Park Pruszków V (Ulma) i kończy jego komercjalizację

DIMAX Int. Poland dopełnia Panattoni Park Pruszków V (Ulma) i kończy jego komercjalizację

Firma DIMAX Int. Poland, wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych Könner & Söhnen, przenosi się do nowego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Najemca zajmie 3 400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej i tym samym zajmie ostatni wolny moduł w podwarszawskiej inwestycji. W transakcji firmę DIMAX Int. Poland reprezentowało AXI IMMO.

Firma DIMAX Int. Poland to wyłączny importer i przedstawiciel marki niemieckich generatorów marki Könner & Söhnen w Polsce i regionie Europy Wschodniej. Spółka należy do grupy kapitałowej DIMAX Int. GmbH., która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży generatorów użytkowych o mocy poniżej 10 kW oraz stacji zasilania awaryjnego.

Kamila Winiarska, Prezes Zarządu, DIMAX Int. Poland, mówi: – Ekspansja oraz decyzja o przeniesieniu się do nowego centrum dystrybucyjnego wpisywały się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Jej celem jest zapewnienie długoterminowego wzrostu i stabilności, a także bardziej efektywnej obsługi klientów. Nowa powierzchnia w znaczący sposób pozwoli zwiększyć możliwości związane ze składowaniem towarów, a także pozytywnie wpłynie na zoptymalizowanie łańcucha dostaw tj. poprzez przyspieszenie dystrybucji i obniżenie kosztów logistycznych.

Najemca zajmie 3 200 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni 200 mkw. część biurowa.

Klaudia Markowska, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: – Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej i logistycznej, która będzie służyła mu jako centrum dystrybucyjne. Wśród przedstawionych wymagań znalazły się m.in. dostępność od zaraz, a także co znaczące relatywnie nieduża odległość od poprzedniej lokalizacji, w celu zachowania tej samej kadry pracowników. Panattoni Park Pruszków V położony jest zaledwie kilkanaście kilometrów od poprzedniej siedziby firmy, co więcej, zagęszczona, wobec poprzedniej lokalizacji, liczba doków przeładunkowych w stosunku do powierzchni magazynowej znacznie usprawni Klientowi dystrybucję, a innowacyjne technologie zastosowane w parku pozwolą na oszczędności związane ze zużyciem mediów. Dzięki zaangażowaniu oraz elastyczności dewelopera najbliżej spełnienia oczekiwań Klienta znalazła się oferta przygotowana przez firmę Panattoni.

Maciej Skurczyński, Leasing Manager, Panattoni, podkreśla: – Region stołeczny to serce polskiej logistyki, z największymi zasobami powierzchni przemysłowych pośród wszystkich krajowych rynków, stanowiący blisko 20 proc. całkowitego wolumenu. Możliwość obsługi zarówno Warszawy, jak i doskonałe połączenie z kluczowymi ośrodkami Polski oraz Europy, napędzają komercjalizację kolejnych parków. Pruszków okazuje się jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji na rynku. Dostarczyliśmy tu blisko 300 000 m kw. w ramach sześciu parków przemysłowych, a popyt na powierzchnię jest ogromny. Cieszymy się, że jeden z naszych obiektów wpisał się w strategię firmy Dimax i życzymy powodzenia w realizacji planów związanych z nową inwestycją.

Panattoni Park Pruszków V (Ulma) to nowoczesne centrum logistyczne klasy A oferujące 13 520 mkw., zlokalizowane w pobliżu autostrady A2 pod Pruszkowem i ok. 25 km od portu lotniczego F. Chopina w Warszawie. Wśród wielu zastosowanych innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych znajdują się m.in. energooszczędne oświetlenie LED, panoramiczne, uchylne okna czy przeszklenia zwiększające dostępność naturalnego światła. Inwestycja przeszła pomyślnie uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy