Dorota Raben prezesem Morskiego Portu Gdańsk

Dorota Raben prezesem Morskiego Portu Gdańsk

Rozstrzygnięty został konkurs na nowe władze Portu Gdańsk: prezesem zarządu została Dorota Raben, a wiceprezesem ds. finansowych Marek Pietruszewski.

Wyboru Raben i Pietruszewskiego na stanowiska w zarządzie Morskiego Portu Gdańsk doszło w drugim postępowaniu konkursowym, do którego zgłosiło się 13 kandydatów. Pierwszy konkurs na nowe władze gdańskiego portu nie został rozstrzygnięty.

Zarządu rozpocznie swoja trzyletnią kadencję 15 lipca, do tego pracą portu będzie kierował jednoosobowo Jerzy Melaniuk, dotychczasowy wiceprezes ds. infrastruktury. Melaniuk kieruje sam gdańskim portem od połowy grudnia 2012 r., kiedy to rada nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdańsk odwołała z funkcji prezesa spółki Ryszarda Strzyżewicza. W październiku 2012 r. decyzją rady nadzorczej stanowisko stracił też wiceprezes zarządu ds. finansowych portu, Wojciech Łakomski. W nowym zarządzie ZMPG Melaniuk, jako wiceprezes, dalej będzie odpowiadał za infrastrukturę przedsiębiorstwa. Jest to pierwszy przypadek w historii gdańskiego portu, kiedy to na jego czele stanie kobieta.

Dorota Raben jest absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 23 lata życia zawodowego zajmowała się zarządzaniem oraz doradzaniem firmom logistycznym.

Marek Pietruszewski ukończył w 1996 roku Politechnikę Lubelską. Podjął także studia MBA w Bristolu i Paryżu, a ostatnio studia doktoranckie w Katedrze Zarządzania i Marketingu warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Spółka Akcyjna jest spółką prawa handlowego, utworzoną w 1998 r. Jej udziałowcami są: Skarb Państwa, Gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy