Dostawy mięsa na cały świat

Dostawy mięsa na cały świat

DTW Logistics rozszerza współpracę z Agrofood Poland. Operator świadczy usługi transportu chłodniczego dla polskiego eksportera mięsa niemal od początku swojej działalności.

Najpierw były to pojedyncze przewozy, teraz DTW Logistics wykonuje co najmniej 600 transportów rocznie. Obie firmy zamierzają rozszerzyć zakres współpracy i zdobyć wspólnie światowe rynki.

 

Agrofood Poland jest jednym z największych polskich dostawców towarów mięsnych (drobiu, wieprzowiny, wołowiny), głównie mięsa świeżego i mrożonego. Firma posiada 4 chłodnie składowe i kilkadziesiąt punktów odbioru mięsa w całej Polsce. Od 2010 r. DTW Logistics świadczy dla tej firmy kompleksowe usługi transportu chłodniczego zarówno w kraju, jak i za granicą, realizując transporty głównie całopojazdowe. Miesięcznie transportuje co najmniej 1000 ton mięsa, co stanowi około 50 naczep 20-tonowych, czyli około 600 transportów rocznie. Główne kierunki, które obecnie obsługuje operator w Europie to: Niemcy, Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania i kraje bałkańskie. Poza trasami europejskimi DTW Logistics organizuje także transporty do Afryki, Azji i na rynki wschodnie. Na tym nie koniec, firmy zapowiadają dalszy rozwój współpracy i zwiększenie transportów.

 

Wrażliwy i podatny na temperaturę ładunek wymaga wysokiej jakości obsługi. Transport musi odbywać się w temperaturze kontrolowanej przy wykorzystaniu naczep chłodniczych. Wszystkie transporty dla Agrofood Poland realizowane są na trasach drogowych z wykorzystaniem własnego taboru chłodniczego DTW Logistics oraz kontenerów chłodniczych w przypadku frachtu morskiego. Podczas transportu operator musi zadbać jednakowy poziom temperatury w naczepie, aby ładunek mrożony nie uległ rozmrożeniu, a chłodzony nie zamroził się. Równie istotne jest indywidualne podejście do obsługi klienta. DTW Logistics wydzielił specjalną komórkę do współpracy z eksporterem i wyznaczył dedykowanych spedytorów do codziennego kontaktu, dzięki czemu może szybko reagować na zmieniające się potrzeby klienta. Transport na każdym etapie jest monitorowany, tak aby w razie awarii nastąpiła szybka reakcja i nie doszło do uszkodzenia ładunku.

 

– Cenimy sobie dostępność środków transportu w dogodnych dla nas terminach. DTW Logistics jest zawsze gotowy do drogi. Tak samo w przypadku frachtu morskiego, w razie potrzeby dostawy np. do Chin, DTW Logistics zapewnia nam kontenery chłodnicze w odpowiednim czasie. Mamy pełne poczucie bezpieczeństwa w zakresie odpowiedniego przygotowania transportu, zabezpieczenia ładunku, a także ubezpieczenia. To bardzo ważne, bo wiemy że nasz biznes jest w dobrych rękach – podkreśla Paweł Bogdański, współwłaściciel firmy Agrofood Poland.

 

– Cieszymy się, że świadcząc usługi logistyczne, możemy wspierać rozwój polskiego rynku i biznes rodzimych partnerów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Zawsze staramy się, by relacje, które budujemy z naszymi kontrahentami, były długofalowe. Tak jest z Agrofood Poland. Od 2010 roku wspólnie osiągamy sukcesy. Usługi transportu chłodniczego, które świadczymy dla eksportera mięsa o tak dużym wolumenie wymagają od nas nie tylko specjalnego taboru i zaplecza technicznego, ale także indywidualnego podejścia do obsługi zleceń. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom naszego klienta, a nawet wyjść poza obszar standardowo świadczonych – podsumowuje Tomasz Sujkowski, dyrektor operacyjny DTW Logistics.

Poleć ten artykuł:

Polecamy