DPD Polska wspiera startupy

DPD Polska wspiera startupy

Spółka DPD Polska zaangażowała się we współpracę z portalem crowdfundingowym wspieram.to. W ramach wspólnej akcji „Sto na start” firma kurierska będzie wspierać ciekawe projekty i startupy. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane podpisaniem porozumienia między DPD a wspieram.to

Celem akcji DPD Polska i portalu wspieram.to jest zidentyfikowanie ambitnych i innowacyjnych projektów lub startupów, których twórcom przyda się logistyczna obsługa podczas realizacji pomysłu biznesowego zgłoszonego na platformie wspieram.to.

 

W pierwszym etapie projektu organizatorzy dokonują selekcji projektów pod kątem zgodności z ustalonymi kryteriami. Mają być one m.in. związane z e-commerce lub innym obszarem mieszczącym się w zakresie CSR obowiązującym w DPD Polska, innowacyjne i dowodzące przedsiębiorczości autora projektu. Nie mogą także budzić żadnych wątpliwości natury etycznej.

 

Raz na kwartał kapituła, składająca się z przedstawicieli DPD Polska oraz portalu wspieram.to, wybierze startup lub projekt, który zdobędzie nagrodę w postaci wsparcia logistycznego.

 

– Jako wspieram.to, jesteśmy świadkami wzrostu poziomu przedsiębiorczości u młodych, kreatywnych ludzi. Często wykazują się oni zupełnie oryginalnymi i nieszablonowymi pomysłami, które wymagają jednak poważnego wsparcia finansowego. Stąd pomysł na coraz popularniejsze finansowanie społecznościowe. Zaoferowanie przez DPD młodym przedsiębiorcom usług logistycznych może ułatwić rozruch ich inicjatywy i uwolnić nieco środków finansowych, które mogą przydać się startującej firmie w innej sferze działalności – twierdzi Marcin Galicki, CEO platformy wspieram.to.

 

Główne kryteria przyznania nagrody „Sto na start” to: oryginalność, innowacyjność oraz potencjał biznesowy lub społeczny projektu.

 

– Współpraca z portalem wspieram.to jest potwierdzeniem, że DPD chce pomagać innowatorom, młodym przedsiębiorcom czy autorom ciekawych projektów z obszaru kultury czy dobroczynności. Promowanie aktywności biznesowej wśród młodych ludzi z ciekawymi pomysłami jest w naszym przekonaniu bardzo Polsce potrzebne. To właśnie dynamizm małych przedsiębiorstw sprzyja rozwojowi gospodarczemu w naszym kraju, a innowacje są nam po prostu niezbędne – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska.

 

Wspieram.to jest platformą crowdfundingową, umożliwiającą finansowanie społeczne różnego rodzaju projektów, zarówno biznesowych, jak i kulturalnych. Autor przedsięwzięcia, zgłaszając się do portalu wspieram.to ma szansę uzyskać zakładany na realizację swojego pomysłu budżet w wyniku uiszczania drobnych wpłat od internautów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy