Drugi budynek w Prologis Park Brno

Drugi budynek w Prologis Park Brno

Prologis, Inc. poinformował, że w odpowiedzi na wysoki popyt na powierzchnię logistyczną w czeskim Prologis Park Brno, rozpoczął budowę drugiego obiektu spekulacyjnego.

Nowy wysokiej jakości obiekt logistyczny, którego budowa ma zostać ukończona w drugim kwartale 2019 r., o powierzchni 39 800 mkw. został zaprojektowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W projekcie przewidziano możliwość wydzielenia mniejszych modułów o minimalnej powierzchni 3500 mkw. Podobnie jak wszystkie nowe budynki Prologis, inwestycja zostanie poddana akredytacji BREEAM.

 

W październiku Prologis zakończył budowę pierwszego obiektu w tym brneńskim parku logistycznym i obecnie budynek jest już w 70% wynajęty. Docelowo Prologis Park Brno będzie się składał z trzech budynków o łącznej powierzchni 90 000 mkw.

 

– W ciągu ostatnich dwóch lat stawki czynszu w tak cenionych lokalizacjach znacznie wzrosły. Wynika to przede wszystkim z ograniczonych możliwości rozwoju, niskiego poziomu pustostanów i rosnących kosztów budowy – są to tendencje wspólne dla najbardziej atrakcyjnych światowych rynków – powiedział Martin Balaz, vice president, leasing and development, Prologis na Czechy i Słowację. – Szybkie rozpoczęcie budowy drugiego obiektu spekulacyjnego to efekt rosnącego zainteresowania wysokiej jakości powierzchnią magazynową w tym regionie. Duże znaczenie mają również zaangażowanie, profesjonalne wsparcie i kompleksowa obsługa klientów przez Prologis.

 

Brno to dla Prologis jedna z kluczowych lokalizacji wyróżniających się bliskością dużych skupisk ludności i głównych międzynarodowych tras transportowych. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie D52, łączącej Brno z Wiedniem, park stanowi idealne centrum dystrybucji dla krajowych i międzynarodowych dostawców usług logistycznych oraz producentów przemysłu lekkiego, którzy potrzebują łatwego dostępu do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce.

 

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy