Drugi raz wygrał olimpiadę

Drugi raz wygrał olimpiadę

Wręczono nagrody finalistom III Olimpiady Technicznej DAF. Zwyciężył po raz drugi z rzędu Paweł Parzer z Firmy Wanicki, autoryzowanego dealera DAF w Mogilanach.

Triumfator po raz kolejny wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki oraz narzędzi specjalnych i systemów DAF oraz wiedzy ogólnej o marce. W nagrodę otrzymał komputer Apple MacBook Pro.

Paweł Parzer wyprzedził w finale Tomasza Fibiga (ESA Trucks Polska, Komorniki), Wojciecha Karolika (DBK, Białystok) i Daniela Wybierackiego (ESA Trucks Polska, Iłowa).

III Olimpiada Techniczna DAF składała się z trzech etapów rozgrywanych w 2015 roku. Udział mogl;i wziąć mechanicy pracujący z autoryzowanych serwisów DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziomów wyszkolenia Basic. Do zawodów rozegranych w ciągu 2015 roku przystąpiła rekordowa liczba mechaników, aż 144, z wszystkich oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 4 najlepszych.

Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu 3 internetowych testów sprawdzających wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF. W etapie tym wyłonionych zostało 41 mechaników, którzy uzyskali najwięcej punktów.

Etap drugi obejmował zadania serwisowe. 41 uczestników zostało zaproszonych do 4 różnych lokalizacji w jednym terminie. Każdy z uczestników wykonywał test obejmujący zagadnienia związane z teorią, diagnostyką i naprawą pojazdów. W tym etapie wyłonionych zostało 4 finalistów, którzy walczyli o pierwsze miejsce podczas grudniowych zmagań w finale, wykonując na czas określone praktyczne zadania z wziętych z „życia serwisowego” przypadków napraw.

Poleć ten artykuł:

Polecamy