DSV i Panalpina łączą siły

DSV i Panalpina łączą siły

DSV ogłosiło dobrowolne publiczne wezwanie na całość akcji Panalpina. Obie firmy osiągnęły porozumienie w sprawie warunków połączenia, w wyniku którego DSV i Panalpina staną się wspólnie jedną z największych firm transportowych i logistycznych na świecie.

Przychody firmy pro forma wyniosą około 118 miliardów DKK (18,7 mld USD), a zatrudnienie ponad 60 tys. pracowników operujących w 90 krajach.

Pod warunkiem spełnienia określonych wymagań i uzyskania niezbędnych zezwoleń, transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2019 roku. Po jej zakończeniu DSV zaproponuje swoim akcjonariuszom zmianę nazwy na „DSV Panalpina A/S”, odzwierciedlając tym samym długą i bogatą historię obu spółek.

Kurt Larsen, przewodniczący Rady Nadzorczej DSV: – Połączenie DSV i Panalpina jeszcze bardziej umacnia naszą pozycję wiodącego globalnego operatora logistycznego. Wspólnie będziemy w stanie zaoferować naszym klientom silną globalną sieć oraz rozszerzoną ofertę usług, dodatkowo wzmacniając naszą przewagę konkurencyjną w branży. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością połączenia sił i powitania na pokładzie utalentowanego personelu Panalpina.

Peter Ulber, przewodniczący Rady Nadzorczej Panalpina: – W ciągu ostatnich tygodni zarząd i kierownictwo Panalpina analizowały różne inicjatywy strategiczne prowadząc rozmowy z DSV na temat potencjalnego połączenia. Zaktualizowaną propozycję DSV oceniliśmy jako bardzo atrakcyjną, w związku z czym z niecierpliwością oczekujemy połączenia naszych sił, przyczyniając się tym samym do stworzenia jednej z największych firm transportowych i logistycznych na świecie.

Obie firmy łączy wiele wspólnych cech, podobieństwo wynika z modelu biznesowego, świadczonych usług oraz strategii. DSV i Panalpina stanowią połączenie wielu potencjalnych synergii wynikających z unikalnych relacji z klientami oraz specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, doskonałości operacyjnej oraz orientacji na wydajność; synergii handlowych i możliwości kompleksowej sprzedaży usług dzięki silniejszej sieci i oferowanych usług, nowym kompetencjom i umiejętnościom, konsolidacji obiektów operacyjnych, administracyjnych i logistycznych, czy konsolidacji infrastruktury IT.

 

(DSV)

Poleć ten artykuł:

Polecamy