DSV Panalpina łączy siły z Agility Global Integrated Logistics

DSV Panalpina łączy siły z Agility Global Integrated Logistics

DSV Panalpina podpisała umowę przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Agility z siedzibą w Kuwejcie, świadczącej usługi w obszarze Global Integrated Logistics (GIL).

DSV niedawno zakończyło integrację największego do tej pory przejęcia firmy, szwajcarskiej Panalpiny. DSV Panalpina i Agility GIL po połączeniu jeszcze w większym stopniu umocnią swoją pozycję na rynku, plasując się w top 3 operatorów logistycznych na świecie. Wspólnie będą zatrudniać ponad 70 000 pracowników.
Agility Global Integrated Logistics to jeden z największych na świecie dostawców usług spedycyjnych i logistyki kontraktowej. Zapewnia rozwiązania łańcucha dostaw w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej oraz magazynowania, dystrybucji i usług specjalnych w ramach logistyki projektowej. Zatrudnia ponad 17 000 pracowników i oferuje usługi w ponad 100 krajach.
Zarówno Agility GIL, jak i DSV Panalpina już dziś są znaczącymi podmiotami w globalnej branży transportowo-logistycznej. To połączenie to kolejny krok w umacnianiu sieci zarówno w ujęciu globalnym, jak i lokalnym.
– Połączenie naszych dwóch globalnych sieci zapewni możliwość zaoferowania naszym klientom jeszcze wyższego poziomu usług. Globalna sieć GIL, kompetencje branżowe i silna pozycja rynkowa w regionie APAC i na Bliskim Wschodzie dobrze uzupełniają sieć DSV i będą wspierać nasze długoterminowe ambicje związane z tworzeniem wartości. Nasze dwie grupy firm mają już wspólną kulturę przedsiębiorczości i lokalnej decyzyjności i nie możemy się doczekać powitania utalentowanych pracowników GIL w DSV – mówi Jens Bjørn Andersen.

Fuzje i przejęcia to dobrze znana część strategii DSV Panalpina. Przy założeniu spełnienia odpowiednich warunków i uzyskania niezbędnych zgód, transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2021 r. Do tego czasu DSV Panalpina i GIL będą nadal działać oddzielnie i niezależnie.

(DSV Panalpina)

Poleć ten artykuł:

Polecamy