DSV Road dynamicznie rozwija się w Łodzi

DSV Road dynamicznie rozwija się w Łodzi

Z początkiem października 2015 roku DSV Road rozpoczęło działalność w nowym obiekcie logistycznym zlokalizowanym w Panattoni Business Center Łódź II. Przeprowadzka zbiegła się z rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów operatora w Polsce firmą ABB.

Nowy obiekt zajmuje blisko 9 000 m2 powierzchni magazynowej oraz około 500 m2 powierzchni biurowo-socjalnej. Całość znajduje się w dwukondygnacyjnym, nowoczesnym obiekcie zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Niciarnianej. Standardy nowej lokalizacji zapewniają najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasy A), w tym 16 ramp przeładunkowych oraz dwie bramy z poziomu zero.

 

– Zmiana lokalizacji oddziału została podyktowana jego dynamicznym rozwojem oraz potrzebą jeszcze lepszego dopasowania infrastruktury lokalizacji do zmieniających się wymagań. Nowy obiekt w Łodzi jest nie tylko zaprojektowany zgodnie z naszymi i, ale także będzie uwzględniał specyfikę oraz wymogi naszego głównego klienta w oddziale. Niezwykle istotna jest też jego lokalizacja w pobliżu węzła autostrady A1 Przeniesienie działalności do nowego obiektu odbędzie się w dwóch etapach – pierwszy odbył się na początku października i objął 4 000 m2. W drugim etapie, w styczniu 2016 roku planowane jest objęcie kolejnych 5 000 m2 oraz biur, co jednocześnie wiąże się ze zmianą dotychczasowej lokalizacji oddziału – mówi Maciej Szczepański, dyrektor ds. Operacji Magazynowych DSV Road.

 

Nowa lokalizacja jest jeszcze lepiej przygotowana do obsługi największego w tym regionie klienta DSV Road. Operator w ramach nowo podpisanej umowy przejął pełną obsługę logistyczną zakładu ABB zlokalizowanego w Aleksandrowie Łódzkim w zakresie przyjęcia, składowania i zaopatrzenia w komponenty do produkcji silników elektrycznych.

 

Współpraca DSV z ABB w Polsce trwa już niemal 10 lat i z ogromną satysfakcją obserwujemy jej nieustanny rozwój dzięki wysokim standardom usług, jakie świadczymy naszemu Klientowi. Nowopodpisany kontrakt plasuje DSV na pozycji głównego dostawcy usług transportowo-logistycznych dla ABB w Polsce, co jest dla nas niewątpliwie dużym wyróżnieniem i motywuje do dalszej pracy nad rozwojem naszych usług. Specjalnie na potrzeby naszego Klienta została zaprojektowana powierzchnia magazynowa oraz przygotowany został obiekt biurowo – warsztatowy, w którym pracownicy ABB będą prowadzali kontrolę jakości dostarczanych do magazynu komponentów. W ramach obsługi DSV zapewni także dostawy komponentów z magazynu do zakładów ABB swoim transportem w systemie JIT – mówi Sebastian Plesiński, dyrektor Sprzedaży DSV Road.

Poleć ten artykuł:

Polecamy