DSV w parku P3 Błonie

DSV w parku P3 Błonie

P3 długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie podpisał z firmą DSV - globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych - umowę na wynajem ponad 33 000 m2 w parku P3 Błonie. To pierwszy kontrakt zawarty między firmami w Polsce.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce, mówi: – Cieszę się, że kolejna duża, rozpoznawalna marka, jaką jest DSV, doceniła potencjał parku P3 Błonie. Jego dogodna lokalizacja w połączeniu z elastycznym podejściem P3 do potrzeb klientów sprawia, że od wielu lat jest on chętnie wybierany przez firmy z różnych branż. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i dostarczać powierzchnię jak najlepiej dostosowaną do ich wymagań.

Grupa DSV posiada biura i oddziały w ponad 80 krajach na 6 kontynentach. W Polsce obecna jest od 1995 r. i zatrudnia niemal 2000 pracowników. W całym kraju dysponuje ponad 150 000 m2 powierzchni magazynowej.
W podwarszawskim Błoniu DSV wprowadzi się do magazynu numer 16, w którym zajmie ponad 32 000 m2 powierzchni magazynowej i prawie 900 m2 biur. W obiekcie zostały zastosowane takie udogodnienia jak panele z rdzeniem PIR (efektywniej izolujące budynek od warunków zewnętrznych), panele słoneczne do ogrzewania wody użytkowej oraz energooszczędne oświetlenie LED. Przed budynkiem znajdują się 54 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i 44 dla pojazdów ciężarowych.

Adam Pawelczak, Supply Chain Director w DSV Solutions, mówi: – Przeprowadzka do nowej lokalizacji umożliwi nam nie tylko konsolidację operacji, pozwalając na zastosowanie dodatkowych usprawnień i synergii efektywnościowych, ale także da niezbędną przestrzeń do dalszego rozwoju operacji DSV Solutions. Dzięki uruchomieniu nowego obiektu będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów z takich sektorów jak FMCG, retail czy farmacja. Możliwy stanie się tym samym dalszy rozwój naszych usług w zakresie choćby e-commerce czy copackingu. Wybór parku P3 Błonie został podyktowany doskonałą lokalizacją oraz nowoczesną infrastrukturą, a dodatkowo doskonale wpisuje się w naszą strategię ciągłego zwiększania naszego udziału w rynku.
W transakcji doradzała firma BNP Paribas Real Estate.

Park P3 Błonie położony jest zaledwie 27 km na zachód Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2 (która jest częścią europejskiej trasy tranzytowej E30). W skład parku wchodzi 14 budynków, w których poza typowymi powierzchniami magazynowymi znajdują się również m.in. chłodnie, mroźnie i data center. Dzięki elastycznemu podejściu dewelopera w parku możliwe jest zaaranżowanie powierzchni przeznaczonych pod różnorodną działalność, dopasowanych do potrzeb klientów z wielu branż.

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy